Przejdź do treści

W policji powstało Biuro do walki z Cyberprzestępczością

Data: 2016-12-02 14:32:00
alphaspirit / Photogenica

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji utworzono wyspecjalizowane Biuro do walki z Cyberprzestępczością. Do jego głównych zadań będzie należało rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie cyberprzestępczości oraz ujawnianie i ściganie sprawców.

Szybki rozwój nowoczesnych technologii powoduje powstanie nowych zagrożeń i nowych rodzajów przestępczości. Dziś wyspecjalizowane grupy przestępcze często wykorzystują m.in. Internet, jako narzędzie do popełnienia przestępstw, które często mają charakter międzynarodowy. Dlatego tak ważne jest identyfikowanie i zwalczanie cyberprzestępstw, współpraca na szczeblu krajowym i międzynarodowym z instytucjami państwowymi oraz sektorem publicznym i prywatnym.

Od dwóch lat każda komenda wojewódzka Policji łącznie z komendą stołeczną posiada w swoich strukturach wydział do walki z cyberprzestępczością. Nowe biuro będzie wspierać w zwalczaniu z cyberprzestępczością jednostki terenowe policji, koordynować działania o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także zajmować się wprowadzeniem najnowocześniejszych rozwiązań do walki z cyberprzestępczością. Będzie także opracowywać propozycje zmian prawnych regulujących problematykę zwalczania tego typu przestępstw.

Źrodło: MSWiA

Zdjęcie: Photogencia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Biuro do walki z Cyberprzestępczością, cyberbezpieczeństwo, cyberprzestępczość, policja

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie