Przejdź do treści

Aktualności

Plus wprowadza usługę Prawnik dla klientów biznesowych

Plus wprowadza usługę Prawnik dla klientów biznesowych

Pomoc prawna to nowa propozycja sieci Plus dla klientów biznesowych. Od 29 lipca w ofercie JA+ Moja Firma znajdzie się usługa dostępowa z zakresu doradztwa prawnego przez telefon i e-mail.

czytaj: Plus wprowadza usługę Prawnik dla klientów biznesowych

W Nowej Hucie testują bezpłatne Wi-Fi na przystanku

W Nowej Hucie testują bezpłatne Wi-Fi na przystanku

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie testuje publiczną uslugę dostęp do internetu na przystanku tramwajowym na Rondzie Hipokratesa (przystanek na ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda). Wi-Fi zapewnia tam specjalny panel zamontowany tuż nad gablotą reklamową. Montaż oraz dostawę prądu finansuje firma AMS. 

czytaj: W Nowej Hucie testują bezpłatne Wi-Fi na przystanku

Milosh Kojadinovich / Photogenica

Polscy internauci doceniają zalety zakupów online

Najnowszy raport Gemius „E-commerce w Polsce 2016. Gemius dla e-Commerce Polska” potwierdza, że zakupy online cieszą się pozytywną opinią badanych ¦ wyraźnie dostrzegają oni korzyści z tej formy zakupu w porównaniu z kupowaniem offline. Prawie połowa ze wszystkich badanych osób deklaruje kupowanie online.

czytaj: Polscy internauci doceniają zalety zakupów online

Publiczne hotspoty w Poznaniu z łatwiejszym logowaniem

Publiczne hotspoty w Poznaniu z łatwiejszym logowaniem

Z początkiem lipca zmieniły się zasady korzystania z darmowego miejskiego Internetu w sieci bezprzewodowej wireless.poznan.pl. Oznacza to łatwiejsze logowanie i korzystanie z miejskich punktów dostępu do sieci.

czytaj: Publiczne hotspoty w Poznaniu z łatwiejszym logowaniem

Poczta Polska zaingurowała projekt bezpłatnych hotspotów w Miechowie

Poczta Polska zaingurowała projekt bezpłatnych hotspotów w Miechowie

Klienci Poczty Polskiej i mieszkańcy Miechowa będą mogli skorzystać z darmowego Internetu w placówce pocztowej w tym mieście (woj. małopolskie). Funkcjonalność ta została wprowadzona w ramach projektu darmowego dostępu do sieci, realizowanego przez Pocztę Polską.  W sumie w całej Polsce Poczta udostępnia bezpłatne WiFi w 850 lokalizacjach. Na terenie regionu krakowskiego mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu w 70 placówkach. Wśród nich są także odziały Poczty, które będą obsługiwały pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży.

czytaj: Poczta Polska zaingurowała projekt bezpłatnych hotspotów w Miechowie

Netia zaatakowana przez hakerów

Netia zaatakowana przez hakerów

Hakerzy dokonali ataku na serwery Netii i udało się wykraść bazę danych klientów. Wśród informacji, które padły ofiarą przestępców znalazły się m.in. imiona i nazwiska, adresy, numery rachunków bankowych, numery telefonu i adresy email. Przez pewien czas strona Netia.pl przestała działać, a po kilku godzinach firma poinformowała o przerwie konserwacyjnej.

czytaj: Netia zaatakowana przez hakerów

Cartias na Podlasiu  wprowadzi seniorów w świat cyfrowy

Cartias na Podlasiu wprowadzi seniorów w świat cyfrowy

Caritas Archidiecezji Białostockiej poprowadzi szkolenia dla osób powyżej 60 roku życia w ramach w projektu „Cyfrowy senior – niewykluczony”. Uczestnicy nauczą się obsługi komputera, jak nie zostać oszukanym metodą na wnuczka oraz jakie mają prawa jako konsumenci.

czytaj: Cartias na Podlasiu wprowadzi seniorów w świat cyfrowy

Igor Stevanovic / Photogenica

Powstało Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa

Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa – instytucja, która będzie odpowiedzialna za cyberbezpieczeństwo w Polsce, rozpoczęło pracę. NCC będzie działać w trybie 24/7 przez 365 dni w roku. Będzie to centrum wczesnego ostrzegania i szybkiego reagowania w razie ewentualnych ataków – koordynowania działań i wymiany informacji.

czytaj: Powstało Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa

Wi-Fi w miejskich autobusach w Białymstoku

Wi-Fi w miejskich autobusach w Białymstoku

W Białymstoku we wszystkich 255 autobusach Białostockiej Komunikacji Miejskiej od tego tygodnia można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi.

czytaj: Wi-Fi w miejskich autobusach w Białymstoku

Więcej darmowego Wi-Fi na Poczcie Polskiej

Więcej darmowego Wi-Fi na Poczcie Polskiej

Bezterminowy i bezpłatny dostęp do Internetu poprzez sieć Wi-Fi, wypełnianie białych plam na mapie cyfrowej Polski i możliwość kontaktu on-line z usługami administracji publicznej dla klientów – takie są główne korzyści projektu darmowego  Wi-Fi, który właśnie został udostępniony przez Pocztę Polską w ponad 850 placówkach pocztowych. Docelowo, Poczta Polska, może wprowadzić darmowy Internet we wszystkich placówkach pocztowych.

czytaj: Więcej darmowego Wi-Fi na Poczcie Polskiej

przeczytaj_tresc_ponownie