Przejdź do treści

Aktualności

Aaron Amat / Photogenic

Badanie: Telefon komórkowy w życiu Polaków

Firma badawcza ARC Rynek i Opinia opublikowała wyniki badania postrzegania roli telefonu komórkowego w życiu Polaków przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

czytaj: Badanie: Telefon komórkowy w życiu Polaków

renjith krishnan / Photogenica

GUS: Już ponad 80 proc. gospodarstw domowych posiada dostęp do Internetu

W 2016 r. dostęp do Internetu posiadało 80,4 proc. gospodarstw domowych. Odsetek ten był wyższy o 4,6 punktów proc.  niż  w  roku  poprzednim,  a  w  stosunku  do  2013  r. –  o  8,5  punktów  proc. W porównaniu  z  2015 r.  udział  gospodarstw domowych  korzystających z  Internetu  poprzez szerokopasmowe  łącza  internetowe  zwiększył  się  o  4,7  p.  proc. do 75,7 proc. - wynika z raportu Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2016 roku.

czytaj: GUS: Już ponad 80 proc. gospodarstw domowych posiada dostęp do Internetu

mipan / Photogenica

Coraz więcej zagrożeń mobilnych

Ponad  trzykrotny wzrost próbek mobilnego złośliwego oprogramowania odnotował CERT Orange Polska w pierwszej połowie 2016 roku. Operator ostrzega, że, w tym roku możemy mieć do czynienia z rekordową liczbą ataków na smartfony i tablety.

czytaj: Coraz więcej zagrożeń mobilnych

Rusza tydzień kodowana

Rusza tydzień kodowana

Wielkie święto kodowania rozpocznie się 15 października. To cykl imprez związanych z nauką programowania i kodowaniem. Aby wziąć w nim udział nie trzeba umieć programować. Wystarczy chcieć się uczyć i uczestniczyć w zdarzeniach przygotowanych z tej okazji.

czytaj: Rusza tydzień kodowana

Z jakich usług Google najchętniej korzystają polscy internauci?

Z jakich usług Google najchętniej korzystają polscy internauci?

Ze stron WWW i programów na PC od Google’a korzysta 97 proc. użytkowników polskiej sieci. Na stronę WWW Google Translate wchodzi 5 mln internautów miesięcznie, a na News.google.pl zaledwie 311 tys. Gemius srawdził, po jakie produkty amerykańskiego giganta sięga najwięcej użytkowników w Polsce? 

czytaj: Z jakich usług Google najchętniej korzystają polscy internauci?

Helder Almeida / Photogenica

Zakupy spożywcze w sieci coraz popularniejsze

Robienie zakupów spożywczych przez Internet to już nie tylko rozwijający się obszar rynku e-commerce, ale również aktywność, która na stałe wpisała się w wirtualne zachowania użytkowników. Ponad połowa osób kupujących artykuły spożywcze online robi to regularnie co najmniej raz w miesiącu. Co więcej, 44 proc. respondentów planuje utrzymać swoją aktywność w tym aspekcie na tym samym poziomie, a 17 proc. deklaruje częstsze kupowanie produktów spożywczych za pośrednictwem Internetu - wynika z badani IRCenter.

czytaj: Zakupy spożywcze w sieci coraz popularniejsze

Vicente Barcelo Varona / Photogenica

Akamai: Najszybszy internet w Europie jest w Norwegii

Internauci w Norwegii korzystają z najszybszych w Europie połączeń, norweska sieć jest pod tym względem druga na świecie po Korei Południowej - poinformował w najnowszym raporcie dostawca usług z zakresu optymalizacji działalności firm w internecie - Akamai. Polska pod względem prędkości internetu była 38 na świecie i 24 w Europie 

czytaj: Akamai: Najszybszy internet w Europie jest w Norwegii

Internauci o e-administracji

Internauci o e-administracji

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport  E-administracja w oczach internautów. Celem badania było poznanie opinii internautów na temat korzystania z e-administracji, określenie poziomu znajomości serwisów internetowych administracji publicznej oraz określenie potrzeb i postaw wobec załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną.

czytaj: Internauci o e-administracji

Rząd przyjął program zintegrowanej informatyzacji państwa

Rząd przyjął program zintegrowanej informatyzacji państwa

Rząd przyjął nowy program zintegrowanej informatyzacji państwa. Jego celem jest odzyskanie kontroli nad procesem informatyzacji, a przez to realne oszczędności – podkreśla resort cyfryzacji.

czytaj: Rząd przyjął program zintegrowanej informatyzacji państwa

15 mln transakcji sklepu empik.com

15 mln transakcji sklepu empik.com

Ponad 350 tysięcy produktów z 13 kategorii oferuje obecnie swoim klientom empik.com, co czyni go jednym z największych sklepów internetowych w Polsce. empik.com zrealizował blisko 15 milionów transakcji, a w zeszłym roku połowa zakupów była dokonana z urządzeń mobilnych. Rozwój i zmiany empik.com obrazują trendy w zakupach internetowych Polaków na przestrzeni 18 lat.

 

 

czytaj: 15 mln transakcji sklepu empik.com

przeczytaj_tresc_ponownie