Przejdź do treści

Orange zamówił w Vectorze urządzenie sieciowe

Data: 2016-09-08 11:41:00
Cristi Matei / Photogenica

Firma Vector z Gdynii poinformowała, że podpisała z Orange  umowę ramową dotyczącą wdrożenia rozwiązania technologicznego Converton, które pozwala na dostarczenie szybkiego internetu tam, gdzie na ostatnim odcinku infrastruktury, czyli w domu klienta, nie ma możliwości położenia światłowodu, a można wykorzystać istniejący kabel koncentryczny. Dzięki temu nie ma też potrzeby przebudowy końcowego odcinka sieci.

 

Jak podaje Vector jest to zindywidualizowane rozwiązanie, a firmy współpracowały przy definiowaniu produktu zarówno na poziomie biznesowym, jak i technologicznym. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie od 500 Mb/s do 1 Gb/s prędkości transmisji.
- Rosnące oczekiwania klientów dotyczące prędkości internetu wymagają zmian w obszarze infrastruktury dostępowej. Częstym ograniczeniem w jej rozwoju jest brak możliwości (technicznej lub biznesowej) zmiany końcowego odcinka sieci użytkownika. W ten sposób powstał Converton - urządzenie pozwalające na dostarczenie po kablu koncentrycznym sygnału o wysokiej przepływności, bez konieczności przebudowy końcowego odcinka sieci – mówi Jacek Gwizdak, Business Development Director w Vector Technologies.  
Źródło: Vector
Zdjęcie: Photogenica

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

sprzęt sieciowy, sieci, Orange, Vector

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie