Przejdź do treści

Najwieksze na świecie wdrożenie technologii small cell

Data: 2016-05-13 02:26:00
Najwieksze na świecie wdrożenie technologii small cell

Nokia i Telefónica Chile ukończyły wdrażanie największej na świecie sieci w technologii small cell w centrum handlowym Costanera w Santiago, Chile zaspokajającej stale rosnące wymagania użytkowników urządzeń mobilnych wobec 3G i 4G.

Najwyższej jakości usługi mobilne są dziś istotną częścią zakupów dla konsumentów, umożliwiając rozmowy głosowe i wideo, dzielenie się zdjęciami oraz dostęp do internetu. Centrum handlowe Costanera w Santiago oferując przestrzeń handlową i gastronomiczną na sześciu poziomach zajmujących łącznie 168,000 m2 oraz wielopoziomowe parkingi, stawia przed operatorami wyzwanie w postaci zapewnienia wysokiej jakości dostępu do sieci tysiącom odwiedzających, zwłaszcza wewnątrz budynku, gdzie gruba żelbetowa konstrukcja może ograniczac zasieg sygnałów radiowych z sieci makro.

Aby Telefónica Chile mogła spełnić oczekiwania swoich użytkowników odwiedzających centrum handlowe, Nokia wymieniła i zmodernizowała istniejący już dystrybuujący system antenowy (DAS) wyposażając go w pojemną sieć small cell Flexi Zone o szerokim zasięgu. Technologia smal cell Nokia Flexi Zone jest atrakcyjną kosztowo alternatywą dla DAS, oferując większe prędkości przesyłu danych i możliwość obsługi większej liczby użytkowników. Łatwość rozmieszczenia i modernizacji sieci 3G w technologii small cell do 4G/LTE umożliwi Telefónica Chile dopasowanie przepustowości do zmiennego zapotrzebowania klientów.

Technologiasmall cell Flexi Zone wykorzystuje dużej pojemności wewnętrznej Pico BTS we Flexi Zone do jednoczesnego zaspokajania potrzeb 4,4 tys. aktywnych użytkowników 3G i 4G LTE na jednym poziomie centrum handlowego oraz Micro BTS we Flexi Zone obsługującym mniejsze zapotrzebowanie na obszarach parkingowych.

Nowa sieć stacji bazowych Flexi Zone w centrum handlowym Costanera zwiększyła prędkość pobierania w 4G LTE 63-krotnie, zaś prędkość pobierania w 3G siedmiokrotnie, jednocześnie zwiększając prędkość wysyłania w 4G LTE 70-krotnie i wysyłania w 3G – trzykrotnie w porównaniu z osiągami w DAS. W efekcie, wykorzystanie sieci przez abonentów wzrosło o 100 procent jeśli chodzi o pobieranie treści oraz o 70 procent przy wysyłce danych.

Źródło: Nokia

Zdjęcie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Nokia, small cells, Chile, sieci, wdrożenia

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie