Przejdź do treści

Korbank uruchomił komercyjnie kanał 4K UHD

Data: 2016-12-05 01:11:00
Korbank uruchomił komercyjnie kanał 4K UHD

Korbank lokalny operator telekomunikacyjny we Wrocławiu, twórca i właściciel platformytelewizyjnej Avios – zaoferował komercyjny dostęp do kanału 4K UHD

Paweł Paluchowski, wiceprezes Korbanku podkreśla, że uruchomienie telewizji 4K to naturalny dla operatora. , - Zbudowaliśmy pierwszą w Polsce osiedlowąsieć LAN, pierwszą w Polsce sieć FTTH, stworzyliśmy pierwszą w Polsce telewizję IPTV,wyprodukowaliśmy pierwszy w Polsce Set-top-box 4K UHD, musieliśmy więc kontynuować tętradycję i pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy naszym Klientom komercyjną ofertę z kanałem 4K UHD -mówi Paluchowski.

Kanałem, który trafił do oferty telewizji Avios jest FunBox 4K UHD, nadawany przez MediaboxBroadcasting International i rozpowszechniany przez Kino Polska TV S.A.

Bogusław Kisielewski, prezes  Kino Polska TV podkresla, że FunBox 4K UHD to innowacyjny kanał, zwiastun nadchodzącej rewolucji w jakości obrazu. SPI International, którego Kino Polska TV i Mediabox są częściami, należy do UHD Alliance - globalnego sojuszu firm technologicznych i medialnych,pracujących na rzecz promocji standardu 4K. -  Polska jest jednym z pierwszych rynków z komercyjniedostępnym kanałem 4K, dlatego bardzo cieszę się z naszej współpracy z Korbankie- mówi Kisielewski.

Przedstawiciele Korbanku zauważają, że rynek telewizji 4K UHD nie jest jeszcze zbytnio rozwinięty, nie tylko w Polsce, ale również wEuropie. Największy problem to brak dostępności odpowiednich treści, zwłaszcza kontentu linearnego. Na satelitach możemy odnaleźć nawet kilkanaście kanałów UHD, są to jednak wwiększości sygnały testowe, albo reklamowe, a prawdziwych kanałów takich jak FUNBOX 4K UHD jest jak na lekarstwo.

Jak podkreśla Tymoteusz Biłyk, prezes Korbanku  uruchomieniekanału Funbox 4K w Korbankui to zdecydowanie przełom dla polskiego rynku IPTV, dla nas tojednak dopiero początek .-  Jesteśmy w pełni gotowi na dodawanie kolejnych kanałów 4K do oferty.Mamy przygotowane serwery strumieniujące, odpowiednie oprogramowanie oraz, conajważniejsze, dekodery Korbox Ultra, które są w stanie zdekodować i dostarczyć sygnał w tym standardzie -mówi Biłyk.

Źeródło: Korbank

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

IPTV, Avios, 4K UHD, isp, Korbank

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

Użytkownicy czytali również

przeczytaj_tresc_ponownie