Przejdź do treści

Artykuły

Aktualny krajobraz cyberzagrożeń według Cisco

Aktualny krajobraz cyberzagrożeń według Cisco

W czasach rozwoju cyfrowej gospodarki i Internetu Wszechrzeczy, złośliwe oprogramowanie i inne zagrożenia stają się coraz powszechniejsze. Cisco 2015 Midyear Security Report wskazuje współczesnym organizacjom na konieczność skrócenia czasu wykrywania naruszeń ich cyfrowego bezpieczeństwa, który obecnie wynosi średnio od 100 do 200 dni.

czytaj: Aktualny krajobraz cyberzagrożeń według Cisco

Co robią polskie superkomputery?

Co robią polskie superkomputery?

Ponad 107 tysięcy rdzeni procesorów serwerowych zasila sześć nowych polskich superkomputerów. Dzięki nim możliwe będzie prowadzenie w Polsce badań naukowych, które zwykłym komputerom zajęłyby setki lat. Są wykorzystwyne w takich dziedzinach, jak: biologia molekularna, fizyka jądrowa, chemia kwantowa czy kosmologia.

czytaj: Co robią polskie superkomputery?

hypermania2 / photogenica

Telepraca bardziej bezpieczna

Z ubiegłorocznego raportu Gartnera wynika, że komputer stacjonarny jest wciąż najpopularniejszym urządzeniem wykorzystywanym do pracy, także tej zdalnej. Co zrobić, by uniknąć wycieku firmowych danych? Jak edukować pracowników i jakie technologie wdrażać? - radzi Mariusz Rzepka, dyrektor Fortinet na Polskę, Białoruś i Ukrainę,

czytaj: Telepraca bardziej bezpieczna

Ruch w szczycie wzrośnie sześciokrotnie

Ruch w szczycie wzrośnie sześciokrotnie

W 2019 r. średni miesięczny ruch IP w internecie będzie w Polsce 4,2 razy wyższy niż dziś. W tym samym czasie średni ruch generowany przez urządzenia mobilne będzie ponad 12-krotnie wyższy niż obecnie.
Powyższe prognozy pochodzą z dorocznego raportu Cisco Visual Networking Index. Analitycy pracujący dla czołowego światowego dostawcy sprzętu do budowy sieci opracowali nie tylko prognozy globalne i regionalne (prognozy dla Europy Środkowej i Wschodniej opisaliśmy w tekście opublikowanym 15 czerwca), ale także dla niektórych krajów. Wśród nich dla Polski.

czytaj: Ruch w szczycie wzrośnie sześciokrotnie

Internet rzeczy zmieni handel detaliczny

Internet rzeczy zmieni handel detaliczny

Internet Rzeczy (IoT) otwiera przed detalistami ogromne nowe możliwości, jest to jednak równoznaczne z potrzebą gromadzenia dużej ilości danych i monitorowania stanu różnych elementów. Można się spodziewać, że w centralach firm handlowych będzie rosła liczba pracowników obejmujących nowy rodzaj stanowiska. W ich kompetencjach  będzie monitorowanie procesów IoT oraz interpretacja wielkich zbiorów danych, w celu zapewnienia tego, że odpowiednie osoby będą otrzymywać potrzebne informacje we właściwym czasie - uważa  Mark Thomson, director of retail & hospitality solutions EMEA w Zebra Technologies

.

czytaj: Internet rzeczy zmieni handel detaliczny

Czy warto oszczędzać na internetowym bezpieczeństwie?

Czy warto oszczędzać na internetowym bezpieczeństwie?

82,1 proc. internautów obawia się o swoje bezpieczeństwo w sieci, ale jedynie 19,8 proc. z nich korzysta z zaawansowanych rozwiązań zabezpieczających – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Intel wśród polskich użytkowników Internetu.

czytaj: Czy warto oszczędzać na internetowym bezpieczeństwie?

Mobilne wsparcie dla lekarzy i pacjentów

Mobilne wsparcie dla lekarzy i pacjentów

Electronic Skin to czujnik noszony na nadgarstku wykorzystywany, m.in. u osób cierpiących na chorobę Parkinsona lub padaczkę. Wykrywa on ruchy mięśni lub atak padaczkowy i uwalnia lek, znajdujący się w pojemniku pod skórą. Takie rozwiązania będą wdrażane w medycynie coraz cześciej.

czytaj: Mobilne wsparcie dla lekarzy i pacjentów

Są w Polsce już firmy, które robią biznes na Internecie rzeczy

Są w Polsce już firmy, które robią biznes na Internecie rzeczy

Rynek Internetu rzeczy (Internet of Things - IoT)  w Polsce między 2014 a 2018 rokiem podwoi się – prognozuje firma IDC. W 2014 r. oszacowała ona jego wartość na  1,5 mld dol., a w 2018 r. będzie oto już 3,1 mld dol., co oznacza średnioroczne zwyżki na poziomie ponad 19 proc.

czytaj: Są w Polsce już firmy, które robią biznes na Internecie rzeczy

tovovan  Photogenica

Ruch IP szybko wypełnia sieci szkieletowe

Sieci internetowe w Europie Środkowej i Wschodniej będą szybko zapełniały się ruchem. Między 2014 r. a  2019 r. średni miesięczny ruch IP wzrośnie w tym regionie z 4,1 eksabajta do 16,9 eksabatjtów.

czytaj: Ruch IP szybko wypełnia sieci szkieletowe

Sieci Wi-Fi słabym ogniwem w infrastrukturze IT

Sieci Wi-Fi słabym ogniwem w infrastrukturze IT

Pracownicy coraz częściej do wykonowywania swych zadań wykorzystują smartfony i tablety. W ślad za tym firmy coraz częściej uruchamiają w biurach i zakladach sieci Wi-Fi. Ich bezpieczeństwo pozostawia jednak wiele do życzenia, 9 na 10 decydentów ds. IT ma obawy związane z niedostateczną ochroną sieci bezprzewodowej w swoich firmach, a ponad jedna trzecia przedsiębiorstw nie dysponuje nawet podstawowymi zabezpieczeniami - wynika z raportu Security Census 2015 firmy Fortinet.

czytaj: Sieci Wi-Fi słabym ogniwem w infrastrukturze IT

przeczytaj_tresc_ponownie