Przejdź do treści

Artykuły

Cisco: Trzykrotny wzrost ruchu w sieciach do 2020 roku

Cisco: Trzykrotny wzrost ruchu w sieciach do 2020 roku

 Ruch IP sieciach internetowych w Polsce i na świecie wzrośnie trzykrotnie w ciągu najbliższych 5 lat – prognozuje Cisco w najnowszym Cisco Visual Networking Index (VNI) 2015-2020. Przy czym ruch w sieci w godzinach szczytu rośnie szybciej niż średnia ruchu w Internecie. Ruch w godzinach szczytu wzrośnie w latach 2015 niemal pięciokrotnie.

czytaj: Cisco: Trzykrotny wzrost ruchu w sieciach do 2020 roku

Mikro, małe i średnie firmy w Polsce na bakier z cyfryzacją

Mikro, małe i średnie firmy w Polsce na bakier z cyfryzacją

Przedsiębiorstwa z sektora mikro, małych i średnich firm w Polsce dopiero odkrywają potencjał technologii informatycznych. Według konfederacji Lewiatan cyfrowymi można nazwać niespełna 40 proc. przedsiębiorstw z tej grupy. Optymistyczne jednak, że  firmy, które stawiają na cyfryzację szybko odkrywają korzyści z tego płynące i robią następne kroki na tym polu. 

czytaj: Mikro, małe i średnie firmy w Polsce na bakier z cyfryzacją

36clicks Photogenica

Dlaczego firmy boją się monitorowania sieci?

Utrzymanie niezawodnego dostępu do usług IT wymaga ciągłej kontroli poprawności pracy wszystkich elementów firmowej infrastruktury. Informacje otrzymywane z narzędzi do monitoringu sprawiają, że działy informatyki dysponują pełnym obrazem jakości i dostępności świadczonych usług. Dlaczego więc w Polsce małe i średnie, a czasami nawet i duże przedsiębiorstwa lekceważą temat zintegrowanego monitorowania sieci i bardzo rzadko inwestują w profesjonalne rozwiązania zajmujące się tą kwestią, polegając raczej na intuicji swoich administratorów, którzy muszą sobie radzić z kilkunastoma nawet narzędziami? 

czytaj: Dlaczego firmy boją się monitorowania sieci?

O przyszłości sieci na konferencji PLNOG

O przyszłości sieci na konferencji PLNOG

W Polsce operatorzy w najbliższej przyszłości nie będą raczej wykorzystywać nielicencjonowanego pasma 5 GHz do świadczenia usług LTE. Najwcześniej stanie się to w perspektywie 3-5 lat - mówili podczas konferencji PLNOG w Warszawie uczestnicy dyskusji o w przyszłości Wi- Fi.

czytaj: O przyszłości sieci na konferencji PLNOG

Ruch w sieciach mobilnych do 2020 roku wzrośnie 8-krotnie

Ruch w sieciach mobilnych do 2020 roku wzrośnie 8-krotnie

W  2020 roku 70 proc. populacji świata będzie korzystało z urządzeń mobilnych, co oznacza, że więcej ludzi będzie miało telefon komórkowy niż elektryczność czy bieżącą wodę. Ten gwałtowny wzrost liczby użytkowników i urządzeń mobilnych oraz rosnąca popularność treści wideo i dostępność sieci 4G przyczynią się do 8-krotnego wzrostu globalnego ruchu w sieciach mobilnych w ciągu najbliższych pięciu lata – wynika z  10.  edycji badania Cisco Visual Networking Index (VNI) Global Mobile Data Traffic (2015-2020).

czytaj: Ruch w sieciach mobilnych do 2020 roku wzrośnie 8-krotnie

Jak to jest z cyberbezpieczeństwem w samorządach?

Jak to jest z cyberbezpieczeństwem w samorządach?

Mimo, że polscy samorządowcy dobrze oceniają poziom cyberzabezpieczeń w swoich jednostkach, to aż co trzeci urząd nie ma na wyposażeniu podstawowego zabezpieczenia, jakim jest firewall. Główną barierą w rozwoju cyberbezpieczeństwajst okazuje się – zdaniem pytanych urzędników – brak funduszy. Jednocześnie wykorzystanie środków unijnych na informatyzację jest niewystarczające: 87 proc. urzędów finansuje inwestycje w infrastrukturę zabezpieczającą ze środków własnych. To najważniejsze wnioski z badania na temat cyberbezpieczeństwa jednostek samorządu terytorialnego przeprowadzonego na zlecenie firmy Fortinet.

czytaj: Jak to jest z cyberbezpieczeństwem w samorządach?

blueximages / Photogenica

Jak się bronić przed cyberatakami z sieci wewnętrznej?

Pięć porad jak odkryć oznaki ataków ze strony uprawnionych użytkowników i jak się przed nimi ochronić.

czytaj: Jak się bronić przed cyberatakami z sieci wewnętrznej?

blueximages / Photogenica

Czego konsumenci będą oczekiwać od technologii sieciowych w 2016 roku?

Proces przyswajania nowych technologii podłączonych do sieci przebiega szybciej niż kiedykolwiek. W rezultacie, okres w którym grupa „early adopters" wpływa na inne grupy konsumentów jest coraz krótszy - to jeden z trendów, na który zwracją uwagę badacze z ConsumerLab firmy Ericsson.

czytaj: Czego konsumenci będą oczekiwać od technologii sieciowych w 2016 roku?

Na co będą narożone sieci w 2016 roku?

Na co będą narożone sieci w 2016 roku?

Eksperci z zespołu FortiGuard Labs firmy Fortinet opracowali raport  dotyczący największych wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego na rok 2016.

czytaj: Na co będą narożone sieci w 2016 roku?

Jak przenosić część ruchu LTE na Wi-Fi?

Jak przenosić część ruchu LTE na Wi-Fi?

Operatorzy telekomunikacyjni skłaniają się do przenoszenia ruchu na nielicencjonowane pasmo, aby zwiększyć przepustowość sieci. Dotychczas mówiło się o technologiach Wi-Fi offload, LTE-U (i jego ustandaryzowanej wersji LAA) czy LWA. Czym innym są jednak teoretyczne rozważnia o technologii, a czym innym jej zastosowanie w rzeczywistości.

czytaj: Jak przenosić część ruchu LTE na Wi-Fi?

przeczytaj_tresc_ponownie