Przejdź do treści

Maxto wybuduje sieć dla Pniew w ramach 8.3 POIG

Data: 2011-12-30 12:20:00
Maxto wybuduje sieć dla Pniew w ramach 8.3 POIG

Pniewy w woj. wielkopolskim wybrały krakowską firmę Maxto na wykonawcę inwestycji polegającej na zaprojektowaniu, wykonaniu oraz administracji szerokopasmowej sieci bezprzewodowej na terenie gminy. Inwestycja jest realizowana w ramch działania 8.3 POIG - poinformował serwis rpkom.

Sieć będzie się składać z warstwy szkieletowej oraz dostępowej. Maxto ma również wykonać 154 przyłączy do internetu, zainstalować niezbędny sprzęt komputerowy, przebudować serwerownię i zaopatrzyć ją w sprzęt teleinformatyczny.

Firma będzie również odpowiadała za przeszkolenie użytkowników m.in. z podstawowej obsługi komputera i możliwości jakie daje dostęp do internetu (budowa sieci jest częścią projektu pod nazwą: „Przeciwdziałanie wykluczeniu Internetowemu - Internet dla najbiedniejszych mieszkańców Gminy Pniewy szansą rozwoju regionu" w ramach POIG 8.3).

O kontrakt zabiegały dwie spółki. Maxto, z tytułu jego realizacji, otrzyma 1,35 mln zł netto.O kontrakt rywalizowało z PTI Algo, które złożyło nawet korzystniejszą ofertę (1,278 mln zł netto), która jednak została odrzucona przez zamawiającego, jako niezgodna z SIWZ.

Źródło: rpkom

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie