Przejdź do treści

Chełm: Internet po Nowym Roku

Data: 2011-12-30 10:46:00

Po Nowym Roku uruchomiona zostanie w Chełmie sieć miejskiego szerokopasmowego internetu – poinformował serwis chelmonline.pl.

- Jesteśmy już po rozmowach negocjacyjnych z przedstawicielami firmy TP Emitel. W tej chwili sieć została uruchomiona na próbę. Pierwsze umowy z klientami operator będzie mógł podpisać zaraz po Nowym Roku – mówi serwisowi wiceprezydent Józef Górny.

Sieć taniego miejskiego internetu została wybudowana za dotację unijną w wysokości ponad 1,5 mln zł. Z własnego budżetu miasto dołożyło około 300 tys. zł. Wyłoniona w przetargu firma Symetra w lutym br. zakończyła prace. Całe miasto zostało pokryte radiową siecią, na budynkach i obiektach zainstalowano terminale.

Chełm miał kłopoty ze znalezieniem operatora wybudowanej sieci, który miały świadczyć mieszkańcom usługi „taniego internetu”. Fiaskiem zakończyły się trzy przetargi i ostatecznie w postępowaniu  w trybie zamówienia z wolnej ręki wybrano TP Emitel. Będzie on oferować m.in. usługi internetowe mieszkańcom miasta. Miastu zależało, aby w odróżnieniu od umów zawieranych z komercyjnymi operatorami abonent, który będzie chciał  odstąpić od umowy przed jej zakończeniem, nie będzie płacić wysokich kar. 

Wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać z szerokopasmowego internetu o trzech prędkościach: 256 kb/s, 512 kb/s i 1024 kb/s, a miesięczne opłaty za podłączenie do sieci nie powinny być wysokie. Łącze internetowe ma być wykorzystane także do wewnętrznej komunikacji pomiędzy Urzędem Miasta, a podległymi mu jednostkami, co według urzędników ograniczy koszty związane z usługami telekomunikacyjnymi.


Źródło: chelmonline.pl

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie