Przejdź do treści

TK Telekom z nowym prezesem

Data: 2016-11-16 10:50:00
TK Telekom z nowym prezesem

Bogusław Kowalski został powołany na stanowisko prezesa spółki TK Telekom.

W lipcu 2015 roku PKP SA sprzedała spółkę TK Telekom giełdowej Netii za 221 mln zł. Teraz do TK Telekom przyszedł nowy prezes Bogusław Kowalski. 

 Netia zaznacza w komunikacie giełdowym jego ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach zarządczych na rynku kolejowym. – Zadaniem nowego prezesa będzie zbudowanie i wzmocnienie pozycji TK Telekom na rynku kolejowym po integracji z Netią – podkreśla spóła.

Bogusław Kowalski był posłem na Sejm RP V i VI kadencji, w latach 2002-2005 wicemarszałkiem województwa mazowieckiego odpowiedzialnym za infrastrukturę i transport, przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury, a od maja 2006 do listopada 2007 sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu. Od 2012 roku do marca 2015 roku był współpracownikiem Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jest też jednym z twórców Kolei Mazowieckich.


Warto przypomnieć, że przed niespełna rokiem Kowalski został prezesem PKP SA. Po zaledwie dwóch dniach złożył jednak rezygnację. Powodem były kontrowersje wokół jego przeszłości w czasach PRL. 

Źrodło Netia 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

TK Telekom, Netia, personalia, zmiany kadrowe, Bogusław Kowalski

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie