Przejdź do treści

RYNEK

Pavel Ignatov / Photogenica

Orange za przedłużenie rezerwacji częstotliwości 450 MHz zapłaci 115,5 mln zł?

Orange za przedłużenie rezerwacji częstotliwości w paśmie 450 MHz, z której będzie mógł korzystać do końca 2031 r., ma zapłacić 115,5 mln zł - wynika z projektu decyzji prezesa UKE przedłożonego do konsultacji.

czytaj: Orange za przedłużenie rezerwacji częstotliwości 450 MHz zapłaci 115,5 mln zł?

Anatolii Babii / Photogenica

S&T AG chce przejąć Kapscha

Austriackie S&T AG chce przejąć integratora rozwiązań IT spółkę Kapsch. S&T złożyło w tej sprawie wniosek do UOKiK.

czytaj: S&T AG chce przejąć Kapscha

cequetuveux / Photogenica

1000 stacji Orange w pasmach 800 i 2600 MHz

Orange poinformował, że ma już ponad 1000 stacji bazowych, które korzystają z częstotliwości 800 i 2600 MHz. Wśród nich są też 52 stacje, które obsługują więcej niż jedno pasmo 4G i dzięki agregacji pasm transmisji danych sięgać teoretycnie może nawet do 225 Mb/s.

czytaj: 1000 stacji Orange w pasmach 800 i 2600 MHz

Photogenica

GUS: W ubiegłym roku rynek Internetu w Polsce rósł głównie dzięki sieciom mobilnym

W ubiegłym roku przybyło w Polsce milion użytkowników mobilnego Internetu, a ilość danych przesłanych przez klientów tych sieci wzrosła ponad dwukrotnie - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

czytaj: GUS: W ubiegłym roku rynek Internetu w Polsce rósł głównie dzięki sieciom mobilnym

Dario Lo Presti / Photogenica

Czas stabilizacji

Stagnacja - tak najkrócej można określić sytuację rynku stacjonarnych szerokopasmowych łączy internetowych, gdy patrzymy na zmianę ich liczby w ostatnich miesiącach. Jednak spojrzenie na poszczególne segmenty rynku pozwala stwierdzić, że gdy jedni zyskują klientów, to drudzy ich tracą.

czytaj: Czas stabilizacji

Pavel Ignatov / Photogenica

Ericsson zamknie swe zakłady w Szwecji?

Po 140 latach telekomunikacyjny koncern Ericsson zmierza zamknąć wszystkie swoje zakłady w Szwecji. Sytuacja finansowa Ericssona jest tak zła, że firma postanowiła wynieść się ze Szwecji. 

czytaj: Ericsson zamknie swe zakłady w Szwecji?

Netflix spolszczony

Netflix spolszczony

Netflix, jeden z największych internetowych serwisów telewizyjnych na świecie, ogłosił premierę całkowicie spolszczonego portalu. Interfejs serwisu jest teraz dostępny w języku polskim, płatności można regulować w złotówkach, a ofertę oryginalną uzupełniły polskie filmy, seriale i programy. Netflix nawiązał też współpracę z pierwszym lokalnym partnerem, operatorem komórkowym T-Mobile.

czytaj: Netflix spolszczony

Dostawca rozwiązań IPTV dla ISP ma partnera technologicznego

Dostawca rozwiązań IPTV dla ISP ma partnera technologicznego

Firma SGT, dostawa rozwiazań do usług telewizyjnych dla ISP, nawiązał współpracę z firmą Salumanus z Krakowa. Obie firmy będą wspierać siebie nawzajem i operatorów ISP w zakresie wdrożeń IPTV.

czytaj: Dostawca rozwiązań IPTV dla ISP ma partnera technologicznego

fbmadeira / Photogenica

Orange rozbudowało swe data center w Łodzi

Orange Polska rozbudowuje swoje największe Centrum Przetwarzania Danych w Łodzi. Oddanie do użytku kolejnych 900 metrów kwadratowych powierzchni serwerowni pozwoli zwiększyć możliwości ośrodka i ofertę usług ICT dla klientów komercyjnych. Nowe serwerownie posłużą m. in. do kolokacji infrastruktury IT klientów oraz rozbudowy bazy dla usług takich jak cloud czy cyberbezpieczeństwo.  

czytaj: Orange rozbudowało swe data center w Łodzi

Sergey Nivens / Photogenica

Netflix pojawi się w ofercie UPC

Liberty Global, operator telewizji kablowej i dostawca usług szerokopasmowego Internetu  (UPC), poinformował o zawarciu wieloletniej umowy partnerskiej z Netflix Inc., przewidującej udostępnienie należących do Netflix treści klientom Liberty Global korzystającym z usług telewizji w ponad 30 krajach na całym świecie.

czytaj: Netflix pojawi się w ofercie UPC

przeczytaj_tresc_ponownie