Przejdź do treści

RYNEK

UKE: Ceny Internetu stacjonarnego spadały przez dwa ostatnie lata

UKE: Ceny Internetu stacjonarnego spadały przez dwa ostatnie lata

Od 11 do 147 zł płacili miesięcznie klienci indywidualni w Polsce  za usługę stacjonarnego dostępu od internetu (zależnie od przepływności i czasu trwania umowy) sierpniu tego roku – wynika z analizy UKE dotyczącej kształtowania się cen stacjonarnego dostępu do Internetu w Polsce w latach 2014-2016. Koszty ponoszone przez klientów indywidualnych na Internet stacjonarny w tym roku spadły zarówno w odniesieniu do 2015 r. jak i 2014 r.

czytaj: UKE: Ceny Internetu stacjonarnego spadały przez dwa ostatnie lata

Kenny Kiernan / Photogenica

ISP zainteresowani IPTV

260 operatorów ISP podjęło od tej pory współpracę z Telewizją Światłowodową (dystrybuowana przez Evio Polska usługa interaktywnej telewizji cyfrowej). W ich zasięgu jest ponad 800 tys. gospodarstw domowych ­– poinformowało Evio.

czytaj: ISP zainteresowani IPTV

texelart / Photogenica

UPC przejmie Multimedia Polska

Liberty Global ogłosiło, że UPC Polska podpisało przedwstępną umowę zakupu akcji spółki Multimedia Polska, trzeciego co do wielkości operatora kablowego na polskim rynku. Dzięki transakcji wzrośnie skala działalności UPC Polska.

czytaj: UPC przejmie Multimedia Polska

Będzie rósł popyt na zarządzanie sieciami Wi-Fi poprzez chmurę

Będzie rósł popyt na zarządzanie sieciami Wi-Fi poprzez chmurę

Według danych Gartner, dzięki publicznym usługom świadczonym w chmurach, w ciągu ostatniego roku na całym świecie rynek ten odnotował 16.5 proc. wzrostu i osiągnął wartość 204 mld dol. To rozwiązanie, które stwarza nowe możliwości wdrażania nowoczesnych aplikacji oraz usług biznesowych.

czytaj: Będzie rósł popyt na zarządzanie sieciami Wi-Fi poprzez chmurę

Benis Arapovic / Photogenica

30 proc. firm w Polsce zainteresowane usługami data center

Niespełna  30 proc.  przedsiębiorstw, motywowanych m.in. wysokimi kosztami własnymi oraz obawą o utratę danych rozważa współpracę z zewnętrznym ośrodkiem data center – wynika z raportu Telko Trendy 2016 zrealizowanego przez TNS Polska na zlecenie 3S.

czytaj: 30 proc. firm w Polsce zainteresowane usługami data center

David Acosta Allely /  Photogenica

Cena pasma 450 MHz zbyt wysoka dla Orange?

Orange waha się, czy zapłacić  115,5 mln zł za przedłużenie rezerwacji częstotliwości w paśmie 450 MHz, z której będzie mógł korzystać do końca 2031 r. Operator uważa cenę, ktorą propnuje UKE za wygórowaną, 

czytaj: Cena pasma 450 MHz zbyt wysoka dla Orange?

Netfix w T-Mobile

Netfix w T-Mobile

T-Mobile zaczął oferować swoim klientom dostęp do Netflixa - największej na świecie platformy VOD.

czytaj: Netfix w T-Mobile

Orange gotów płacić za skuteczne polecenie usługi FTTH

Orange gotów płacić za skuteczne polecenie usługi FTTH

Orange szuka sposobów na zwiększenie sprzedaży usług FTTH i zaczyna oferować 150 złotych osobom, które polecą komuś światłowód Orange, a ta osoba zdecyduje się na zakup. Operator dodaje, że można zarobić nawet nieco więcej, bo na start dostanie jeszcze od Orange 50 zł, które można odebrać, gdy po raz pierwszy osoba polecona zdecyduje się na Orange światłowód.

czytaj: Orange gotów płacić za skuteczne polecenie usługi FTTH

KE: Publiczne hotspoty pobudzą popyt na szybkie łączą w UE

KE: Publiczne hotspoty pobudzą popyt na szybkie łączą w UE

Komisja Europejska wierzy, że publiczne darmowe hotspoty mogą pobudzić popyt na szybkie łącza i chce wesprzeć lokalne społeczności w Unii Europejskiej  kwotą 120 mln euro na uruchomienie takich punktów. Do publicznych konsultacji obecnie trafił projekt rozporządzenia Rady i Parlamentu Europejskiego w tej sprawie.

czytaj: KE: Publiczne hotspoty pobudzą popyt na szybkie łączą w UE

Netia z nowym szefem segmentu B2B

Netia z nowym szefem segmentu B2B

Od 2 listopada 2016 roku stanowisko Dyrektora Generalnego Rynku B2B w Grupie Netia obejmie Aster Papazyan, który zastąpi Cezarego Chałupę. 

czytaj: Netia z nowym szefem segmentu B2B

przeczytaj_tresc_ponownie