Przejdź do treści

SGT i Epix podjęły współpracę

Data: 2016-11-09 00:28:00
SGT i Epix podjęły współpracę

SGT, firma oferująca operatorom ISP usługi IPTV pod marką Jambox, zawarła „Porozumienie o strategicznej współpracy” z EPIX, kluczowym węzłem wymiany ruchu i dostawcą usług dla Operatorów Telekomunikacyjnych. Porozumienie ma na celu wspieranie rozwoju technologicznego i biznesowego Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych (MiŚOT).

Jednym z elementów porozumienia jest usługa „Bezpieczny dostęp do IPTV”, w ramach której sygnał IPTV na drodze od źródła sygnału w SGT poprzez infrastrukturę EPIX będzie przesyłany do operatorów z gwarancją jakości zapewniającą m.in. odporność na ataki DDOS. Rozwiązanie będzie pierwszą w Polsce implementacją mechanizmów QoS end-to-end w usłudze typu „IPTV dla ISP”.

Standardowym elementem tej usługi będą redundantne łącza poprzez sieć EPIX do SGT. Ruch pomiędzy nimi będzie przełączany automatycznie z użyciem protokołów dynamicznego routingu.

 – SGT swoimi pomysłami zaskoczył nas i sprowokował naszych inżynierów do działania. Mam wielką satysfakcję, iż kolejny raz pierwsi i w iście ekspresowym tempie wdrażamy w życie pożyteczne dla ISP i twórcze pomysły – mówi Krzysztof Czuszek, członek zarządu Stowarzyszenia e-Południe, CTO EPIX.

 W wyniku porozumienia, dzięki wsparciu SGT, EPIX i jego członkowie będą mogli również realizować jeden z celów projektu wspierania MiŚOT, czyli działania badawczo - rozwojowe na rzecz środowiska ISP. EPIX bowiem do swojego portfolio usług doda usługę „Telewizja dla EPIX-owca”. Każdy posiadacz portu w EPIX otrzyma bezpłatnie dostęp do testowego sygnału telewizyjnego, oraz jedno urządzenie do jego odbioru, czyli narzędzie do edukacji i własnych badań laboratoryjnych w zakresie technologii IPTV.

W ramach porozumienia zostanie również wdrożone narzędzie do monitoringu jakości działania łączy międzymiastowych uczestników EPIX. Narzędzie to będzie oparte o kluczowy element systemu IPTV SGT , tzw. „System monitoringu IPTV”. Każdy użytkownik portu EPIX otrzyma od SGT S.A. bezpłatnie sondę tego systemu, a EPIX, bazując na „Systemie monitoringu IPTV SGT”, będzie publikował dane statystyczne dotyczące jakości działania sieci poszczególnych operatorów międzymiastowych. To pierwsze przedsięwzięcie tego typu dające ISP dostęp do ciągłych analiz wykorzystywanych przez nich łączy oraz w szerokiej skali pokazujące stan i jakość polskich sieci telekomunikacyjnych.

Źródło: SGT

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Jambox, SGT, Epix, porozumienie, isp

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie