Przejdź do treści

Powstaje pierwsze polskie TowerCo

Data: 2016-10-28 14:00:00
Powstaje pierwsze polskie TowerCo

Właśnie ruszyła budowa pierwszej z wież telekomunikacyjnych w całości przeznaczonej pod dzierżawę na rzecz polskich operatorów telefonii komórkowej. Rozpoczęła ona realizację strategicznego celu Electronic Control Systems SA - stworzenia pierwszego w Polsce, liczącego się na rynku europejskim, operatora pasywnego branży telekomunikacyjnej (TowerCo).

Wolnostojący maszt o wysokości siedemdziesięciu dwóch metrów, masie około dwudziestu ton, zdolny będzie przenosić obciążenia wynikające z instalacji urządzeń trzech operatorów telefonii komórkowej. Jego budowa zostanie ukończona jeszcze w grudniu 2016 roku. W harmonogramie prac na 2017 rok przewidziane są kolejne – liczne realizacje tego typu. Dokładna ilość wież, jaka powstanie w kolejnych latach jest jeszcze owiana tajemnicą.

Do tej pory ECS SA zrealizowała z sukcesem ponad 5000 inwestycji dla swoich klientów w zakresie projektowania, budowy i modernizacji infrastruktury  teletechnicznej. Samodzielna inwestycja na tak ogromną skalę jest możliwa dzięki zaangażowaniu kapitału zagranicznego funduszu inwestycyjnego, którego zarządcą jest CEE Equity Partners. Fundusz dysponuje środkami na inwestycje w wysokości ponad 1 mld euro.

Dynamiczny rozwój Electronic Control Systems SA potwierdza ranking najbardziej efektywnych firm branży telekomunikacyjnej w 2015 roku opracowany przez Instytut Europejskiego Biznesu. ECS SA zajęła w nim wysokie, 34 miejsce, spośród 110 wyróżnionych w tym plebiscycie firm. Również w październiku tego roku odbyła się premiera innowacyjnego produktu dla gmin i miast – systemu sterowania oświetleniem ulicznym SmartSave , którego realizacja możliwa była dzięki partnerstwu z gigantami branży – firmą Huawei i Faelluce. Tym samym ECS SA rozpoczyna eksplorację kolejnego rynku, uznawanego przez analityków za jeden z najbardziej perspektywicznych i rozwojowych.

Źródło: ECS SA


, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

TowerCo, ECS, Electronic Control Systems, wieże komórkowe, operatorzy komórkowi

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie