Przejdź do treści

OVH otwiera biuro w Warszawie

Data: 2016-11-10 00:43:00
fbmadeira / Photogenica

OVH, dostawca infrastruktury chmurowej oraz usług hostingowych, poinformowało, że otwiera biuro w Warszawie.

Po niedawnym uruchomieniu centrum danych w Ożarowie Mazowieckim  firma postanowiła otworzyć drugie biuro w Polsce, dzięki czemu OVH rozszerzy zakres działań związanych ze wsparciem klienta oraz sprzedażą. Dzięki nowej inwestycji firma chce być jeszcze bliżej swoich użytkowników i partnerów biznesowych. Ulokowanie biura w Warszawie ułatwi nawiązywanie bezpośrednich kontaktów klientom z województwa mazowieckiego oraz umożliwi uzyskanie kompleksowych informacji podmiotom zainteresowanym usługami spółki. Resellerzy, software house’y czy agencje interaktywne mogą liczyć na wsparcie i doradztwo w realizacji swoich projektów.

W zeszłym miesiącu OVH otworzyło w Warszawie nowe centrum danych. Placówka będzie obsługiwała klientów m.in. z Europy Środkowo - Wschodniej, Bałkanów, Turcji oraz Rosji. Inwestycja została zrealizowana w ramach 5-letniej strategii rozwoju OVH. Na ten cel firma pozyskała blisko 250 mln. Euro odsprzedając mniejszościowy pakiet udziałów funduszom inwestycyjnym KKR i TowerBrook. Kapitał pozwoli dokonać inwestycji sięgających 1,5 miliarda Euro, z których część zostanie zrealizowana w Polsce. Nowopowstałe biuro pozwoli na wsparcie rozwoju centrum danych od strony sprzedażowej.

Od 2004 roku OVH posiada biuro we Wrocławiu, w którym pracuje ok. 50 osób. Polski oddział był pierwszym założonym przez firmę poza Francją. W dziale R&D polscy inżynierowie, we współpracy z kolegami z Francji i Kanady rozwijają produkty oferowane przez OVH.

„Polski rynek jest dla nas niezwykle ważny. Otwarcie centrum danych oraz biura w Warszawie potwierdza fakt, że OVH chce inwestować w Polsce” – tłumaczy Robert Paszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie OVH. „Plany rozwoju OVH w naszym kraju zostały poprzedzone badaniami z udziałem klientów oraz wnikliwą analizą krajowego rynku usług serwerowych. Aż 60% z przebadanych przez nas osób przyznało, że chciałoby, aby centrum danych powstało właśnie w Polsce. Pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów dlatego rozwijamy sieć własnych biur i data center” – dodaje Robert Paszkiewicz.

Źródło: OVH

Zdjęcie: Photogenica

Źr


, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

OVH, centra danych

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie