Przejdź do treści

Operator WSS zmodyfikował ofertę

Data: 2016-12-27 01:38:00
Operator WSS zmodyfikował ofertę

Urząd Komunikacji Elektronicznej zaakceptował zmiany „Umowy ramowej Operatora WSS o dostępie telekomunikacyjnym do infrastruktury telekomunikacyjnej wybudowanej z udziałem środków pomocowych UE” (Umowa ramowa). W jego ofercie pojawiła sie usługa transmisji danych IP VPN warstwy trzeciej.

Modyfikacja Umowy ramowej polegała m.in. na dodaniu do zakresu oferowanych usług usługi IP VPN (Virtual Private Network). Usługa pozwala na zbudowanie wirtualnej, wydzielonej i bezpiecznej sieci IPv4 łączącej dwie lub więcej lokalizacje. Sieć VPN stanowi połączenia logiczne „każdy z każdym”, służące do przesyłania danych pomiędzy lokalizacjami.

Jak podaje siersi telko.in przedstawiciele Operatora WSS nie kryją, że liczą na zainteresowanie ze strony przyszłego operatora szkolnej sieci edukacyjnej, który może być zainteresowany nie koniecznie dzierżawą infrastruktury, ale właśnie zakupem transmisji danych, skoro de facto ma zapewnić placówkom szkolnym scentralizowany dostęp do internetu i do cyfrowych zasobów edukacyjnych.

Operator WSS należy do grupy Inea, która jest również dominującym udziałowcem Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej.

Źródło: UKE, telko.in

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

UKE, WSS, modyfikacja, operator infrastruktury, wielkopolskie, Wielkopolska, VPN, umowa ramowa

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie