Przejdź do treści

Nowy prezes Ericssona

Data: 2016-11-03 00:18:00
Nowy prezes Ericssona

Ericsson ogłosił, że decyzją Rady Dyrektorów, stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego (CEO) przedsiębiorstwa od dnia 16 stycznia 2017 roku obejmie Börje Ekholm.

Börje Ekholm został włączony w struktury Ericsson, przechodząc z funkcji CEO przedsiębiorstwa Patricia Industries, będącego spółką-córką Investor AB. Przed objęciem tego stanowiska w 2015 roku, Börje Ekholm zajmował w latach 2005-2015 stanowisko prezesa i CEO Investor AB. Poprzednio piastowane przez niego funkcje to stanowisko prezesa Investor Growth Capital Inc., a także funkcje pełnione w ramach struktur przedsiębiorstw Novare Kapital AB oraz McKinsey & Co Inc.

Znajdujemy się obecnie w trakcie znaczącej transformacji spółki. Jestem przekonany, że firma Ericsson będzie mogła w pełni skorzystać z pozostających na wybitnym poziomie zdolności Börje Ekholm'a do wyznaczania właściwych kierunków strategicznych i realizacji planów. Börje Ekholm jako osoba przez wiele lat zarządzająca spółką notowaną publicznie wnosi do firmy bagaż wieloletniego doświadczenia. Ponadto jest on osobą mającą spore osiągnięcia na polu efektywnego zarządzania aktywami naszego udziałowca - mówi Przewodniczący Rady Leif Johansson.

- Jestem bardzo podekscytowany otrzymaną szansą. Jako że sieci i aplikacje nabierają w świecie technologii 5G jeszcze większego znaczenia, nasi klienci i cała branża poszukują ciągłych innowacji. Nie mogę się już doczekać dołączenia do wspaniałego zespołu firmy Ericsson oraz rozpoczęcia bliskiej współpracy z dotychczasowymi oraz nowymi klientami na całym świecie – współpracy, która kształtowała będzie przyszłość naszej branży - mówi Börje Ekholm.

Börje Ekholm jest członkiem Rady Dyrektorów w ramach Telefonaktiebolaget LM Ericsson, Alibaba Inc., NASDAQ OMX Group Inc oraz Trimble Navigation Ltd. Jest również członkiem Rady Uniwersyteckiej KTH Royal Institute of Technology (Królewski Instytut Technologiczny).

Urodzony w 1963 roku Börje Ekholm posiada tytuł magistra inżyniera (Master of Science) elektrotechniki KTH Royal Institute of Technology w Sztokholmie w Szwecji, a także magistra (Master) administracji (INSEAD, Francja).

Do 16 stycznia 2017 roku tymczasowym CEO pozostaje Jan Frykhammar.

Źródło: Ericsson

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Ericsson, zmiany kadrowe, Börje Ekholm, personalia

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie