Amazon kupił polską firmę Ivona Software

Amazon kupił polską firmę Ivona Software

Spółka Ivona Software z Gdynii, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania komputerowego w zakresie syntezy mowy, została przejęta przez specjalizującego się w handlu internetowym amerykańskiego giganta Amazon.com.


Ivona dostarcza technologię syntezy mowy, na której opierają się funkcje Text-to-Speech, Voice Guide oraz Explore by Touch w tabletach Kindle Fire. IVONA dostarcza również produkty i usługi text-to-speech dla tysięcy developerów, firm oraz klientów indywidualnych na całym świecie.

– Opracowana przez Ivona Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania. Jest ona kluczowym elementem funkcji zwiększających dostępność Kindle Fire, w tym Text-to-Speech, Voice Guide, czy Explore by Touch – powiedział Dave Limp, Vice President, Amazon Kindle. – Zespół Ivona podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie – dodał.

– Od ponad dziesięciu lat nasz zespół koncentruje się na budowie innowacyjnej technologii text-to-speech,” mówi Łukasz Osowski, Prezes i współzałożyciel firmy Ivona. – Cieszymy się, że wsparcie Amazon pozwoli nam na dalszy rozwój, innowacje oraz dostarczanie nowych głosów i języków klientom na całym świecie – dodaje.

Ivona oferuje portfolio produktów mówiących 44 głosami w 17 językach i prowadzi prace nad kolejnymi.

Źródło: Ivona Software