Przejdź do treści

Artykuły

ratchanida thippayos / Photogenica

Apetyt na mobilną transmisję danych w Polsce mocno rośnie

W 2014 r. osoby korzystające na obszarze Polski z usług krajowych operatorów telefonii mobilnej przesłały 260,4 mld MB danych. Ostatnie pięć lat to 7-krotny wzrost wykorzystania transmisji danych - wynika z wyliczeń UKE przedstawionych w analizie "Wykorzystanie transmisji danych oraz innych usług telefonii mobilnej w latach 2010-2014".

czytaj: Apetyt na mobilną transmisję danych w Polsce mocno rośnie

Leonid Smirnov / Photogenica

Rośnie tylko superszybki internet

Polski rynek stacjonarnego internetu kurczy się już drugi kwartał z rzędu. Jednocześnie nadal rośnie rynek mobilnego internetu. Saldo jest dodatnie, a to oznacza, że klienci głosują nogami i wybierają rozwiązania, które w ich miejscu zamieszkania dają większą przepływność łącza.

czytaj: Rośnie tylko superszybki internet

Netia nie boi się konkurencji LTE

Netia nie boi się konkurencji LTE

Liczba klientów korzystających z usług szerokopasmowych ciągle zmniejsza się. Na koniec czerwca tego roku wyniosła 771 tys., co stanowi spadek o 7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zarząd firmy tłumaczy, że mając na celu obronę marży brutto Netia koncentruje się bardziej na usługach oferowanych we własnej sieci i na usługach pakietowych niż na usługach oferowanych w oparciu o dostęp regulowany.

czytaj: Netia nie boi się konkurencji LTE

photogenica

Operatorzy skuteczniejsi w walce ze złodziejami kabli

Liczba przypadków kradzieży i dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej spada. Podczas gdy w latach 2011-12 odnotowywano ponad 10 tys. takich przypadków rocznie, w ubiegłym roku takich zdarzeń było o połowę mniej - wynika z danych zebranych przez sygnatariuszy Memorandum na rzecz przeciwdziałania kradzieżom infrastruktury.

czytaj: Operatorzy skuteczniejsi w walce ze złodziejami kabli

Olsztyn - miasto z małą konkurencją lokalnych operatorów

Olsztyn - miasto z małą konkurencją lokalnych operatorów

Olsztyn jest jednym z mniejszych miast wojewódzkich w Polsce, ale liczba jego  mieszkańców systematycznie rośnie. Natomiast działalność lokalnych dostawców Internetu jest niewielka. Praktycznie nie inwestują oni w sieci kablowe i do klientów docierają jedynie sygnałem radiowym.

czytaj: Olsztyn - miasto z małą konkurencją lokalnych operatorów

iqoncept / Photogenica

11 proc. gospodarstw domowych w Polsce korzysta tylko z mobilnego internetu

Wysoka absorpcja mobilnych usług szerokopasmowych przez polskich obywateli wskazuje, że w Polsce jest zapotrzebowanie na szybki internet – twierdzi Komisja Europejska, prezentując stan realizacji celów Europejskiej Agendy Cyfrowej 2020 w Polsce.

czytaj: 11 proc. gospodarstw domowych w Polsce korzysta tylko z mobilnego internetu

Chmura daje szanse na dodatkowy procent wzrostu PKB

Chmura daje szanse na dodatkowy procent wzrostu PKB

Chmura obliczeniowa jest wielką szansą i nadzieję europejskiej gospodarki. Na razie największe profity na Starym Kontynencie czerpią z niej firmy z USA.

czytaj: Chmura daje szanse na dodatkowy procent wzrostu PKB

 Sergey Ilin Photogenica

Raport UKE: Rynek internetu w Polsce urósł o ponad 11 proc.

W 2014 r. 90 proc. gospodarstw domowych w Polsce miało dostęp do sieci, a z Internetu w  korzystało ponad 13 mln abonentów. Wartość rynku Internetu w Polsce wyniosła w ubiegłym roku 5,1 mld zł., co  oznacza wzrost o 11,5 proc. w porównaniu do roku wcześniej. Był to zarazem jedyny segment rynku telekomunikacyjnego w Polsce, który oparł się spadkom - wynika z raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2014 roku przygotowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

czytaj: Raport UKE: Rynek internetu w Polsce urósł o ponad 11 proc.

Orange kusi Neostradą w nowych cenach

Orange kusi Neostradą w nowych cenach

Orange Polska ogłosił dziś obniżkę cen w ofercie internetowej. Dotychczas z niższych cen Neostrady mogli korzystać mieszkańcy 76 gmin, w których jesienią 2014 internet został uwolniony z ograniczeń regulacyjnych. Teraz ten sam poziom cen będzie  dostępny w całym kraju.

czytaj: Orange kusi Neostradą w nowych cenach

Rzeszów: od radia do sieci optycznych

Rzeszów: od radia do sieci optycznych

Rzeszów to miasto, które pierwsze w Polsce udostępniło mieszkańcom darmową sieć Wi-Fi zwaną ResMAN. Dziś oferuje ona internet mocno ograniczony, ale w Rzeszowie ta usługa nadal jest popularna.

czytaj: Rzeszów: od radia do sieci optycznych

przeczytaj_tresc_ponownie