Przejdź do treści

Artykuły

ktsdesign / Photogenica

Europejski internet nadal jest wolniejszy niż w reklamach

Rzeczywista prędkość stacjonarnego internetu w Europie to zaledwie 75-78 proc. prędkości reklamowanej – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Komisji Europejskiej przez firmę SamKnows Limited.

czytaj: Europejski internet nadal jest wolniejszy niż w reklamach

O IPTV i  POPC podczas 16. edycji iNet-meeting

O IPTV i POPC podczas 16. edycji iNet-meeting

Ponad 300 osób reprezentujących ISP oraz dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych wzięło udział w 16. edycji konferencji iNET Meeting, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Serocku. Według organizatorów to bardzo dobry wynik zważywszy, że wielu operatorów obecnie finiszuje z projektami, na które dostali dotacje unijne i muszą je rozliczyć od końca roku.

czytaj: O IPTV i POPC podczas 16. edycji iNet-meeting

wu kailiang/Photogenica

Czas zapełniania sieci światłowodowych

Szerokopasmowy internet stacjonarny w Polsce jest w odwrocie. Od początku roku liczba łączy systematycznie spada. Pozytywnym trendem jest zwiększanie prędkości łączy.

czytaj: Czas zapełniania sieci światłowodowych

Raport UKE: Światłowodów przybywa, a białe plamy w najmniejszych miejscowościach

Raport UKE: Światłowodów przybywa, a białe plamy w najmniejszych miejscowościach

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raport, na temat pokrycia terytorium Rzeczypospolitej Polskiej infrastrukturą telekomunikacyjną i publicznymi sieciami telekomunikacyjnymi umożliwiającymi szerokopasmowy dostęp do Internetu. Wynika z niego, że w 2014 r. w naszym kraju odnotowano 15 proc. przyrost sieci światłowodowych i na koniec ubiegłego roku długość sieci optycznej w Polsce wyniosła prawie 315 tys. km.

czytaj: Raport UKE: Światłowodów przybywa, a białe plamy w najmniejszych miejscowościach

Aukcja LTE rozstrzygnięta

Aukcja LTE rozstrzygnięta

Urząd Komunikacji Elektronicznej, który zakończył w ostatni czwartek aukcję częstotliwości 800 i 2600 MHz, ogłosił dziś jej wyniki. Suma ofert złożonych przez jej uczestników sięgnęła ostatecznie 9,23 mld zł.

czytaj: Aukcja LTE rozstrzygnięta

PLNOG: Zmierzch epoki triple play

PLNOG: Zmierzch epoki triple play

W jakim kierunku zmierza rozwój sieci teleinformatycznych – to jeden z tematów, o którym dyskutowano podczas 15 edycji konferencji PLNOG w Krakowie w ubiegłym tygodniu.

czytaj: PLNOG: Zmierzch epoki triple play

P. Gudella / Photogenica

Lokalni dostawcy Internetu silni w segmencie biznesowym

Ze światłowodowych łączy dostępowych korzysta już ponad 60  proc. polskich firm, zatrudniających min. 50 pracowników. Lokalni dostawcy usług telekomunikacyjnych odgrywają na rynku znaczącą rolę, z powodzeniem konkurując przy tym z największymi operatorami – wynika z tegorocznego raportu Telko Trendy, przygotowanego przez TNS Polska na zlecenie 3S.

czytaj: Lokalni dostawcy Internetu silni w segmencie biznesowym

ariwasabi / Photogenica

Zadowolony klient ma łącze minimum 10 Mb/s

10 Mb/s to minimalna przepływność łączy internetowych, która pozwala klientom korzystać z internetu na satysfakcjonującym ich poziomie. Jeśli klienci chcą oglądać wideo w jakość HD lub wyższej, to aby dostawca usług internetowych utrzymał ich satysfakcję na wysokim poziomie, musi zaoferować konsumentom łącza nie wolniejsze niż 50 Mb/s.

czytaj: Zadowolony klient ma łącze minimum 10 Mb/s

Mediakom: kablówki inwestują w światłowody

Mediakom: kablówki inwestują w światłowody

Możliwości, jaka stwarza Program Operacyjny Polska Cyfrowa, wymiana programów lokalnych w sieciach kablowych, inwestowanie w technologie światłowodowe – to tematy, które poruszali uczestnicy  konferencji Ostródzie zorganizowanej przez Zarząd Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom.

czytaj: Mediakom: kablówki inwestują w światłowody

Konrad Bąk/Photogenica

Mglista przyszłość Hawe

Hawe, która jest zaangażowana w  projekty budowy Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej w województwach warmińsko-mazurskim i podkarpackim jest w poważnych tarapatach finansowych.

czytaj: Mglista przyszłość Hawe

przeczytaj_tresc_ponownie