Przejdź do treści

Sferia chce unieważnienia przetargu na 1800 MHZ

Data: 2013-02-20 05:11:00
Sferia chce unieważnienia przetargu na 1800 MHZ

Sferia poinformowała, że złoży wniosek o unieważnienie przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma 1800 MHz dla świadczenia mobilnych usług szybkiego Internetu w technologii LTE.

Według spólki nie znajduje ona podstaw do odrzucenia ofert ,,z powodów formalnych”.

Odrzucenie ofert Sferii Prezes UKE uzasadnił tym, że ,,załączony na stronach od 13 do 33 tekst nie jest aktualnym tekstem jednolitym statutu spółki i nie zawiera wszystkich dokonanych zmian statutu spółki po dniu 30 czerwca 2011 r.” (str. 5 protokołu Komisji Przetargowej).
Sferia przekonuje, że na dzień składania oferty załączony tekst był ,,jednolitym statutem spółki”, Co oświadczyła we właściwym miejscu formularza przygotowanego przez Prezesa UKE.

– W związku ze stanowczym przekonaniem, że wykluczenie Sferii z udziału w przetargu nastąpiło bezprawnie, a ponadto warunki przetargu pomimo zgłaszanych zastrzeżeń od samego początku dyskryminowały Sferię, Zarząd Sferii zmuszony jest podjąć wszelkie kroki prawne zmierzające do ochrony i zachowania swoich praw naruszonych decyzją Prezesa UKE – napisała Sferia w komunikacie.

W związku z powyższym Sferia zamierza po pierwsze odwołać się od wyników przetargu, jak również złożyć wniosek o unieważnienie całego przetargu.
W roztrzygniętym przez UKE w zeszły tygodniu przetargu najwyżej ocenione  zostały oferty P4 (Play) i Polskiej Telefonii Cyfrowej (T-Mobile). 

Źródło: Sferia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

LTE, Sferia, UKE, przetarg, 1800 MHz

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie