Przejdź do treści

Mocne oskarżenia Hawe wobec byłych partnerów ORSS

Data: 2016-04-18 10:38:00
Mocne oskarżenia Hawe wobec byłych partnerów ORSS

Hawe oraz ORSS zawiadamia Prokuratora Generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa przy projektach PPP o łącznej wartości 600 mln zł.

Hawe oraz Spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe złożyła w Ministerstwie Sprawiedliwości zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez  – przedstawicieli spółek Alcatel-Lucent Polska, TP Teltech spółka z grupy Orange  oraz byłych członków zarządu Hawe S.A.

W ocenie ORSS osoby te działały w zmowie w celu świadomego wprowadzenia w błąd zarządów Województw Warmińsko-Mazurskiego i Podkarpackiego, a także wytransferowania ponad 600 mln zł środków publicznych pochodzących z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007- 2013. Kwota ta miała pokryć zaprojektowanie, wykonanie i utrzymanie sieci szerokopasmowej na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Projekty zostały zrealizowane na zlecenie samorządów w ramach formuły PPP - partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

 W tym celu Alcatel Lucent, Hawe oraz TP Teltech  spółka z grupy ORANGE powołały spółkę celową ORSS, która jako Generalny Wykonawca, wystartowała w przetargach i realizowała prace zlecone przez samorządy. Udziałowcy ORSS zobowiązali się do zapewnienia spółce środków finansowych na prowadzenie działalności związanej z administrowaniem siecią do roku 2025 - nigdy jednak nie dotrzymali tego zobowiązania.

 

 Zarząd Grupy Kapitałowej Hawe SA, w której trwa postępowanie sanacyjne, podejmuje w ramach obowiązującego prawa wszelkie kroki, by chronić aktywa grupy. Stanowią one podstawę do dalszego wypracowywania stabilnych przychodów.

 

Źródło: ORSS

 

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

ORSS, oskarżenia, Hawe, TP Teltech, Orange, Alcatel-Lucent, sieci regionalne

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie