Przejdź do treści

Izabela Albrycht przewodniczącą Rady ds. Cyfryzacji

Data: 2016-12-19 01:05:00
Izabela Albrycht przewodniczącą Rady ds. Cyfryzacji

Nowi członkowie Rady ds. Cyfryzacji otrzymali akty powołania od Anny Streżyńskiej, minister cyfryzacji. Przewodoniczacą Rady została Izabela Albrycht.

Izabela Albrycht jest od 2006 r. jest związana zawodowo z Instytutem Kościuszki, think tankiem specjalizującym się w tematyce bezpieczeństwa ekonomicznego, energetycznego oraz cyberbezpieczeństwa, gdzie od 2010 r. pełni funkcję prezesa zarządu. Od września 2014 r. jest również przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Europejskiego i Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, a od listopada 2016 r. przewodniczącą Rady Do Spraw Cyfryzacji II kadencji.

Jest ekspertem i autorem artykułów w Forbes oraz zastępcą redaktora naczelnego European Cybersecurity Journal – specjalistycznego kwartalnika poświęconego cyberbezpieczeństwu. W latach 2013-2014 pełniła również funkcję redaktor naczelnej the International Shale Gas and Oil Journal w Claeys & Casteels Law Publishers B.V.

Współautorka raportów, publikacji i analiz koncentrujących się na zagadnieniach związanych z politykami unijnymi i stosunkami międzynarodowymi. W kręgu jej zainteresowań badawczych znajdują się takie kwestie jak: system instytucjonalny UE, polityka energetyczna, strategiczne wyzwania związane z transformacją cyfrową oraz budową systemu cyberbezpieczeństwa, w tym m.in. współpraca publiczno-prywatna, system edukacji, innowacyjność.

Izabela Albrycht w 2005 r. uzyskała tytuł magistra nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych na kierunku politologia. W roku 2007 ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera na kierunku Public Relations, a także kurs dla Członków Rad Nadzorczych i Zarządów Certyfikowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa w Consulting and Training Institute. 

Rada ds. Cyfryacji jest „think-tankiem”, którego członkowie wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem Ministerstwo Cyfryzacji oraz Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji. Rada opiniuje dokumenty strategiczne (PZIP, projekty i programy rozwoju) oraz inne dokumenty związane z działalnością resortu cyfryzacji.  Składa się z 19 członków.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Rada ds. Cyfryzacji, Izabela Albrycht, personalia, think-tank

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie