Przejdź do treści

Częstotliwości LTE Cyfrowego Polsatu i Plusa na razie bezpieczne

Data: 2014-05-30 08:54:00
Pavel Ignatov / Photogenica

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę T-Mobile Polska podtrzymując wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego utrzymujący w mocy decyzje rezerwacyjne z 2007 roku na częstotliwosci LTE dla CenterNetu i Mobylandu (korzystają z nich obecnie spółki z grupy Zygmunta Solorza-Żaka). Sąd uznał nietrafności argumentacji T-Mobile domagającego się unieważnienia postępowania rezerwacyjnego.

Jednak kilka tygodni wcześniej  NSA przyznał rację T-Mobile, że UKE w niewłaściwy sposób potraktowało skargę na to postępowanie i w związku z tym że powinno było powtórzyć cały przetarg, a nie tylko jego część. T-Mobile chciał też dowieść, że podobnie jak cały przetarg,  należy też unieważnić postępowanie przeprowadzone przez UKE, w efekcie którego spółki z grupy Midasa – CenterNet i Mobyland – otrzymały rezerwacje częstotliwości z zakresu 1800 MHz. W sprawie chodzi o przetarg z  2007 r. na częstotliwości LTE , w którym UKE wybrał ofertę Centernetu i Mobylandu Ofertę T-Mobile (wówczas PTC) odrzucono z przyczyn formalnych - na jednej z jej stron brakowało bowiem parafki. T-Mobile kwestionował to rozstrzygnięcie, uznając przyczyny odrzucenia oferty za zbyt błahe.

Wedlug T-Mobile ostatnie orzeczenie NSA nie ma żadnego wpływu na podstawowe w tej sprawie rozstrzygnięcie z 8 maja. "W wyniku tego wyroku przetarg z 2007 r. powinien zostać unieważniony. Zasoby częstotliwości z zakresu 1800 MHz, będące obecnie w dyspozycji Mobyland i Centernet, muszą zostać przywrócone do zasobów państwowych" - przekonuje T-Mobile.

Cieszą się natomiast szefowie Midasa. "Wyrok NSA, po blisko 7 latach od przyznania rezerwacji częstotliwości na rzecz CenterNet i Mobyland, ostatecznie i prawomocnie zakończył spór dotyczący ww. rezerwacji oraz potwierdził prawidłowość przeprowadzonego przez Prezesa UKE w 2007 roku postępowania rezerwacyjnego. W ocenie Zarządu Midas, spółki CenterNet i Mobyland mogą zatem nadal w pełni korzystać z przyznanych im do 2022 roku częstotliwości, a w konsekwencji nadal realizować założone cele działalności Grupy Kapitałowej Midas"- napisała spólka w oświadczeniu.

Źródło: UKE, Midas, T-Mobile

Zdjęcie: Pavel Ignatov / Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

wyrok, UKE, T-Mobile, Midas, LTE, częstotliowości, NSA

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie