Przejdź do treści

Wszystkie

Relacja i prezentacje z konferencji KFS Od sieci regionalnych do dostępowych

Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Od sieci regionalnych do dostępowych”

Około 250 osób reprezentujących branżę telekomunikacyjną, administrację centralną, samorządy i organizacje pozarządowe uczestniczyło w Konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego „Od sieci regionalnych do dostępowych”, która odbyła się 18 listopada 2014 roku w Warszawie.

czytaj: Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Od sieci regionalnych do dostępowych”

KFS: Kiedy konkursy na budowę sieci z POPC?

KFS: Kiedy konkursy na budowę sieci z POPC?

Pierwsze konkursy w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na dofinansowanie budowy sieci dostępowych powinny zostać ogłoszone w pierwszej połowie przyszłego roku – poinformował na Konferencji KFS Stanisław Dąbek z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.  Ciągle jeszcze trwają prace na szczegółowymi warunkami rozdzielania tych środków.

czytaj: KFS: Kiedy konkursy na budowę sieci z POPC?

KFS: Przepływność łączy internetowych w Polsce podwaja się co 18 miesięcy

KFS: Przepływność łączy internetowych w Polsce podwaja się co 18 miesięcy

Około 50 proc. użytkowników internetu w Polsce korzysta dziś z łączy o przepływności od 2 do10 Mbit/s.  To najpopularniejsze pakiety sprzedawane obecnie przez operatorów. 15 proc. gospodarstw domowych dysponuje łączem  przekraczających 30 Mbit/s. Tak wynika z danych przekazanych przez operatorów podczas ostatniej inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej – poinformowała Agnieszka Gładysz z departamentu strategii i analiz rynku telekomunikacyjnego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

czytaj: KFS: Przepływność łączy internetowych w Polsce podwaja się co 18 miesięcy

Relacja i prezentacje z Konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego

Relacja i prezentacje z Konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego

Prawie 250 uczestników, w tym przedstawicieli operatorów sieci szerokopasmowych, urzędów marszałkowskich i przedstawicieli władz lokalnych  uczestniczyło w kolejnej edycji Konferencji KFS, która odbyła się 20 maja 2014 r. w Warszawie. Uczestnicy, oprócz spraw bieżących, wzięli tym razem pod lupę budowane właśnie wojewódzkie sieci szerokopasmowe, z których niebawem będą mogli zacząć korzystać użytkownicy indywidualni.

czytaj: Relacja i prezentacje z Konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego

KFS: Inwentaryzacja dostarcza coraz więcej informacji

KFS: Inwentaryzacja dostarcza coraz więcej informacji

Dziś już zdecydowana większość krajów europejskich zbiera informacje o sieciach telekomunikacyjnych i opracowuje na ich podstawie mapy infrastruktury. W kontekście ostatniej, kwietniowej dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie środków mających na celu zmniejszenie kosztów realizacji szybkich sieci łączności elektronicznej, posiadanie takich informacji jest niezbędne i pozwala lepiej planować i koordynować takie inwestycje – podkreślił na konferencji KFS Marek Ostanek, zastępca dyrektora departamentu rozwoju infrastruktury UKE.

czytaj: KFS: Inwentaryzacja dostarcza coraz więcej informacji

Relacja i prezentacje z konferencji KFS Budowa Szerokopasmowej Polski

Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Budowa Szerokopasmowej Polski”

Około 250 osób reprezentujących branżę telekomunikacyjną, administrację centralną, samorządy i organizacje pozarządowe uczestniczyło w Konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego „Budowa Szerokopasmowej Polski”, która odbyła się 11 kwietnia 2013 roku w Łodzi. Impreza połączona była z łódzkimi targami Intertelecom, dzięki czemu uczestnicy konferencji mieli okazję wziąć udział w dwóch wydarzeniach.

czytaj: Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Budowa Szerokopasmowej Polski”

KFS: WSS wybierze wykonawców wielkopolskiej sieci w kwietniu

KFS: WSS wybierze wykonawców wielkopolskiej sieci w kwietniu

Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa SA (WSS), spółka celowa powołana do realizacji projektu budowy sieci regionalnej w województwie wybierze w kwietniu wykonawców sieci – poinformował Wojciech Cerba, prezes WSS, podczas konferencji KFS w Łodzi.

czytaj: KFS: WSS wybierze wykonawców wielkopolskiej sieci w kwietniu

Warmińsko mazurskie w przededniu podpisania umowy na budowę sieci z ORSS

Warmińsko –mazurskie w przededniu podpisania umowy na budowę sieci z ORSS

Na 19 kwietnia planujemy podpisanie umowy z wykonawcą sieci i zarazem operatorem infrastruktury sieci szkieletowo-dystrybucyjnej w woj. warmińsko-mazurskim – poinformował Maciej Bułkowski, dyrektor departamentu społeczeństwa w Urzędzie Marszałkowskim woj. warmińsko-mazurskiego. Przedsięwzięcie warte blisko 330 mln zł współfinansowane jest z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

czytaj: Warmińsko –mazurskie w przededniu podpisania umowy na budowę sieci z ORSS

KFS: W maju ruszy konkurs na sieci dostępowe w Polsce Wschodniej

KFS: W maju ruszy konkurs na sieci dostępowe w Polsce Wschodniej

Dodatkowe 40 mln euro z funduszy europejskich zostanie uruchomione na budowę sieci dostępowych w Polsce Wschodniej. – Konkurs dla operatorów chcących realizować takie projekty ruszy w maju i potrwa dwa miesiące – poinformował podczas konferencji KFS w Łodzi Rafał Sukiennik, zastępca dyrektora programów ponadregionalnych w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

czytaj: KFS: W maju ruszy konkurs na sieci dostępowe w Polsce Wschodniej

Ruszyła konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego w Łodzi

Ruszyła konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego w Łodzi

Rozpoczęła się konferencja Krajowego Forum  Szerokopasmowego w Łodzi, która jest połączona z łódzkimi targami Intertelecom. Odbywa się pod hasłem "Budowa Szerokopasmowej Polski".

czytaj: Ruszyła konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego w Łodzi

przeczytaj_tresc_ponownie