Przejdź do treści

KFS: Przepływność łączy internetowych w Polsce podwaja się co 18 miesięcy

Data: 2014-11-18 12:55:00
KFS: Przepływność łączy internetowych w Polsce podwaja się co 18 miesięcy

Około 50 proc. użytkowników internetu w Polsce korzysta dziś z łączy o przepływności od 2 do10 Mbit/s.  To najpopularniejsze pakiety sprzedawane obecnie przez operatorów. 15 proc. gospodarstw domowych dysponuje łączem  przekraczających 30 Mbit/s. Tak wynika z danych przekazanych przez operatorów podczas ostatniej inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej – poinformowała Agnieszka Gładysz z departamentu strategii i analiz rynku telekomunikacyjnego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

Dominik Batorski z Uniwersytetu Warszawskiego, który bierze udział w przygotowywaniu Diagnozy Społecznej zauważył, że przepustowość łączy, z których w Polsce korzystają gospodarstwa domowych podwaja się  średnio co 18 miesięcy. – Można się spodziewać,  że trend się utrzyma- mówił Batorski.

W jego opinii do 2020 roku trudno będzie spełnić założenia Europejskiej Agendy Cyfrowej, aby każde gospodarstwo domowe w Polsce mogło korzystać z internetu o przepływności co najmniej 30 Mbit/s. Jego zdaniem realne jest, by wskaźnik ten sięgnął 91 proc. gospodarstw, a w optymistycznym scenariusz – 98 proc. (ale to mało prawdopodobne). – Nie powinno być jednak problemu, aby co najmniej polowa gospodarstw domowych mogła korzystać z łączy100 Mbit/s.

Źródło: wlasne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

przepływność łączy, konferencja, KFS

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Bardzo bym prosił Dominika Batorskiego, żeby nie pisał takich bzdur, Małe wsie to nie warszawka, że rozbudowują łącza internetowe.

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie