Przejdź do treści

Prezes UKE o wspieraniu inwestycji na konferencji KFS

Data: 2012-11-27 11:36:00
Prezes UKE o wspieraniu inwestycji na konferencji KFS

Wprowadzenie narzędzi stymulujących przedsiębiorców do inwestowania w infrastrukturę telekomunikacyjną to główny cel w strategii Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej do 2015 roku.

 – Z jednej strony wymaga to wprowadzenia prawa, które będzie wspierać mechanizmy proinwestycyjne, z drugiej planujemy np. uruchomienie w urzędzie Centrum Inwestycji Telekomunikacyjnych, które będzie promować dobre praktyki, pokazywać dobre wzory i je promować – powiedziała Magdalena Gaj, prezes UKE otwierając Konferencję Krajowego Forum Szerokopasmowego „W drodze do Cyfrowej Europy”.

Podczas swego wystąpienia Magdalena Gaj zaprezentowała strategię Prezesa UKE do 2015 roku, która dziś zostanie opublikowana na stronie internetowej urzędu.

– Jedną ze słabych stron polskiego rynku telekomunikacyjnego jest ograniczony rozwój infrastruktury telekomunikacyjniej i nierównomierne  pokrycie nią w różnych regionach kraju. Dlatego tak ważne jest wspieranie inwestycji – mówiła Magdalena Gaj. Wymieniła też inne cele strategiczne jakie UKE stawia sobie na najbliższe lata. A są to: wspieranie konkurencyjności na rynku, prowadzenie polityki prokonsumenckiej, efektywne gospodarowanie częstotliwościami i liberalizacja rynku pocztowego.

Źródło: własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

KFS, inwestycje, Magdalena Gaj, UKE, strategia, W drodze do cyfrowej Europy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie