Przejdź do treści

Zakończyła się ocena wniosków w konkursie POPC na dofinansowanie budowy sieci

Data: 2016-07-11 03:59:00
Zakończyła się ocena wniosków w konkursie POPC na dofinansowanie budowy sieci

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że  8 lipca zakończył i przekazał do CPPC ocenę merytoryczną II stopnia w zakresie spełnienia kryteriów merytorycznych przez projekty zgłoszone do dofinansowania w pierwszym konkursie I osi POPC na dofiansowanie budowy sieci ostatniej mili.

Projekty były zlecane do oceny UKE w okresie od 9 maja do 10 czerwca br. Łącznie do 8 lipca br. eksperci UKE wykonali blisko 500 ocen dla 222 projektów. Zgodnie z Regulaminem konkursu, każdy projekt podlegał ocenie przez dwóch niezależnych ekspertów. W przypadku gdy w zakresie danego kryterium oceny były rozbieżne - to jest jedna pozytywna, druga negatywna - wniosek był kierowany do oceny przez trzeciego eksperta w odniesieniu do spornego kryterium. 

Wystąpiły także sytuacje, przewidziane Regulaminem konkursu, w których, z powodu błędów formalnych, wniosek był zwracany z oceny merytorycznej do ponownej oceny formalnej lub występowano do wnioskodawcy o wyjaśnienie wątpliwości co do treści wniosku.

Zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy UKE a CPPC dokonano ocen wszystkich przekazanych wniosków.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaczęła już publikować listę wybranych obszarów ze wskazaniem projektów rekomendowanych do dofinansowania (lista będzie sukcesywnie aktualizowana o wyniki oceny na pozostałych obszarach).

Źrodło: UKE, CPPC

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

CPPC, UKE, POPC, konkurs, ocena

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie