Przejdź do treści

Wykonawcy ŁRST zakończyli swe zadanie

Data: 2015-12-02 06:24:00
Wykonawcy ŁRST zakończyli swe zadanie

Konsorcjum Orange Polska i Integrated Solutions zakończyło drugi, ostatni etap budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. Łączna wartość projektu złożonego z dwóch części (ŁRST1 i ŁRST2) to ponad 75 mln zł.

- W ramach konsorcjum wybudowaliśmy sieć w technologii światłowodowej, która umożliwia świadczenie usług mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz jednostkom administracji publicznej. To inwestycja, która niewątpliwie przyniesie wiele długofalowych korzyści całemu województwu  – mówi Tomasz Stokowiec, dyrektor rynku ICT, Integrated Solutions.

Pierwszy etap projektu został oddany w 2014 roku. Obejmował budowę sieci teleinformatycznej na potrzeby własne województwa, łączącej węzły zlokalizowane w ośmiu powiatowych placówkach medycznych. Nowo wybudowana sieć będzie również wykorzystywana dla potrzeb telemedycyny, e-zdrowia oraz będzie stanowiła podstawę dla sieci WiFi na terenie szpitali.

Podczas drugiego etapu rozbudowano sieć szerokopasmową w południowej części województwa łódzkiego, wyznaczając 5 węzłów szkieletowych i 8 węzłów dystrybucyjnych, m.in. w Wieruszowie, Wieluniu, Pajęcznie, Radomsku i Opocznie. Do oddanej jesienią 2015 roku sieci mogą podłączać się lokalni dostawcy internetu, świadczący usługi dla mieszkańców.

- Dzięki funduszom unijnym udało się w Łódzkiem oddać do użytku blisko 1200 km światłowodów. W skali kraju, jesteśmy jednym z niewielu województw, które zdążyło zrealizować projekt w terminie. Wiele regionalnych sieci wciąż jest w budowie i nie zostaną zakończone do końca roku. Mamy z czego być dumni  – mówi Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Operatorem infrastruktury ŁRST jest Infratel

Źródło: ŁRST 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

ŁRST, Integrated Solutions, Orange, łódzkie, sieci regionalne, Infratel

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie