Przejdź do treści

INWESTYCJE

Drugi konkurs POPC na budowę sieci ma być ogłoszony we wrześniu

Drugi konkurs POPC na budowę sieci ma być ogłoszony we wrześniu

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nowy harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowymdla Programu Polska Cyfrowa na 2016 rok. Wynika z niego, że drugi konkurs 1.1 POPC "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do  szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" zzostanie ogłoszony we wrześniiu tego roku.

czytaj: Drugi konkurs POPC na budowę sieci ma być ogłoszony we wrześniu

blueximages / Photogenica

Na jakie rozwiązania ICT sektor publiczny wydaje fundusze unijne?

Firma EMC sprawdziła, na jakie cele polska administracja przeznacza pieniądze z funduszy unijnych wydawane w projektach teleinformatycznych. Wyniki uzyskane w ankiecie jednoznacznie stwierdzają, że większość tych instytucji wykorzystuje środki przekazywane przez Unię Europejską lub się o nie stara.

czytaj: Na jakie rozwiązania ICT sektor publiczny wydaje fundusze unijne?

Resort cyfryzacji podsumowuje RSS-y i podlicza koszy ich działalności

Resort cyfryzacji podsumowuje RSS-y i podlicza koszy ich działalności

W ramach perspektywy 2007-2013 w Polsce powstało prawie 30 tys. km sieci szkieletowo-dystrybucyjnych: wybudowano ponad 23 tys. km sieci, a prawie 6 tys. km sieci zrealizowano z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury. Powstało 2 927 węzłów (w tym 286 szkieletowych i 2 641 dystrybucyjnych) - podlicza Ministerstwo Cyfryzacji w raporcie zamknięcia z ich budowy. Omawia w nim złożoność tych projektów oraz wyzwania, jakie stoją przed operatorami infrastruktury.

 

czytaj: Resort cyfryzacji podsumowuje RSS-y i podlicza koszy ich działalności

Ruszył miejski hotspot w sercu Ursynowa

Ruszył miejski hotspot w sercu Ursynowa

Na warszawskim Urysnowie ruszył  punkt Wi- Fi na skrzyżowaniu al. KEN i ul. I. Gandhi w ramach zwycięskiego projektu budżetu partycypacyjnego 2016 Serce Ursynowa KEN- WiFi.

czytaj: Ruszył miejski hotspot w sercu Ursynowa

 James Thew / Photogenica

Facebook i Microsoft położą podmorski światłowód z USA do Europy

Facebook i Microsoft ogłosiły, że wspólnie sfinansują budowę podmorskiego światłowodowego kabla telekomunikacyjnego łączącego USA z Europą. Projekt budowy światłowodu biegnącego po dnie Oceanu Atlantyckiego ochrzczono nazwą Marea. Koszt inwestycji nie jest znany.

czytaj: Facebook i Microsoft położą podmorski światłowód z USA do Europy

Lublin planuje uruchomić 115 miejskich hotspotów

Lublin planuje uruchomić 115 miejskich hotspotów

Rozpoczęło się postępowanie konsultacyjne dotyczące projektu decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wyrażającej zgodę na świadczenie przez Gminę Miasto Lublin usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą 115  hotspotów oraz określającej zakres i warunki świadczenia przez Gminę Miasto Lublin usługi dostępu do Internetu.

czytaj: Lublin planuje uruchomić 115 miejskich hotspotów

Nanotel odstępuje od umowy z głównym wykonawcą MSS

Nanotel odstępuje od umowy z głównym wykonawcą MSS

Zarząd Nanotela, spółki będącej w restrukturyzacji, która uczestniczyła w kilku projektach sieci reginlanych jako podywkonawcam wystosował do Telprojektu oświadczenie o odstąpieniu od zawartych z tą spółką umów dotyczących Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej. 

czytaj: Nanotel odstępuje od umowy z głównym wykonawcą MSS

Trudne rozliczenia warmińsko-mazurskiej sieci

Trudne rozliczenia warmińsko-mazurskiej sieci

1 czerwca  podwykonawcy warmińsko- mazurskiej sieci regionalnej wybudowanej w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej planują kolejną, piątą już pikietę przez Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie. Weźmie w niej udział około 100-200 osób z 16 firm. Oczekują oni na uregulowanie przeterminowanych faktur na kwotę 13,5 mln zł.

czytaj: Trudne rozliczenia warmińsko-mazurskiej sieci

CPPC prowadzi formalną i merytoryczną ocenę wniosków w konkursie 1.1. POPC równolegle

CPPC prowadzi formalną i merytoryczną ocenę wniosków w konkursie 1.1. POPC równolegle

Centrum Projektów Polska Cyfrowa poinformowało, że mając na celu przyśpieszenie rozstrzygnięcia pierwszego konkursu w działaniu 1.1 POPC podjęło decyzję o równoległym prowadzeniu oceny formalnej i merytorycznej.

czytaj: CPPC prowadzi formalną i merytoryczną ocenę wniosków w konkursie 1.1. POPC równolegle

Ruszyła kolejna edycja konsultacji społecznych obszarów białych NGA

Ruszyła kolejna edycja konsultacji społecznych obszarów białych NGA

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest określenie obszarów, na których nie istnieje infrastruktura sieci NGA, dzięki której możliwe jest korzystanie z dostępu do internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s.

czytaj: Ruszyła kolejna edycja konsultacji społecznych obszarów białych NGA

przeczytaj_tresc_ponownie