Przejdź do treści

INWESTYCJE

Milion gospodarstw domowych w zasięgu FTTH Orange Polska

Milion gospodarstw domowych w zasięgu FTTH Orange Polska

Już 1 milion polskich gospodarstw domowych – czyli niemal 2,5 milionaPolaków - jest w zasięgu internetu światłowodowego Orange. Jest dostępnyw 26 miastach, a już w drugiej połowie roku rozpoczną się inwestycje w 33 kolejnych.

czytaj: Milion gospodarstw domowych w zasięgu FTTH Orange Polska

Trzecia próba znalezienia operatora infrastruktury na Podlasiu bez powodzenia

Trzecia próba znalezienia operatora infrastruktury na Podlasiu bez powodzenia

Żaden z trzech wstępnie zainteresowanych podmiotów nie złożył oferty na zarządzanie siecią regionalną w województwie podlaskim. W  tej sytaucji województwo chce samo pełnić rolę operatora infrastuktury. 

czytaj: Trzecia próba znalezienia operatora infrastruktury na Podlasiu bez powodzenia

Rząd przygotowuje program Od papierowej do cyfrowej Polski

Rząd przygotowuje program "Od papierowej do cyfrowej Polski"

Nowoczesne technologie cyfrowe decydują o innowacyjności i konkurencyjności gospodarki. Ich wykorzystanie w sektorze publicznym i obrocie gospodarczym jest papierkiem lakmusowym poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego państw. Ministerstwa Rozwoju, Cyfryzacji oraz Zdrowia przygotowują program „Od papierowej do cyfrowej Polski”, który wyznaczy kierunki rozwoju e-państwa i cyfryzacji gospodarki. Wpisuje się on w Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który zakłada, że nowoczesna e-administracja jest koniecznym elementem sprawnego państwa, czyli podstawy zrównoważonego rozwoju.

czytaj: Rząd przygotowuje program "Od papierowej do cyfrowej Polski"

Drugi konkurs 1.1 POPC ma pomóc w rewolucji internetowo-cyfrowej w szkołach

Drugi konkurs 1.1 POPC ma pomóc w rewolucji internetowo-cyfrowej w szkołach

Ministerstwa cyfryzacji i edukacji chcą w ciągu najbliższych dwóch wyposażyć wszystkie szkoły w Polsce w dostęp do szerokopasmowego internetu o przepływności co najmniej 100 Mb/s. Wykorzystany zostanie do tego drugi  konkurs w ramach  działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na dofinansowanie budowy sieci.

czytaj: Drugi konkurs 1.1 POPC ma pomóc w rewolucji internetowo-cyfrowej w szkołach

Lubelskie na portalu mapowym

Lubelskie na portalu mapowym

Samorząd Województwa Lubelskiego uruchomił Regionalną Infrastrukturę Informacji Przestrzennej, która zapewnia powszechny dostęp do danych przestrzennych. Teraz każdy mieszkaniec, który ma dostęp do Internetu, może swobodnie wyszukiwać i przeglądać informacje o działkach, przebiegu dróg czy też lokalizacji inwestycji.

czytaj: Lubelskie na portalu mapowym

Dłuższe konsultacje społeczne obszarów białych NGA

Dłuższe konsultacje społeczne obszarów białych NGA

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że konsultacje społeczne obszarów białych NGA potrwają dłużej, tj. do 21 czerwca br.

czytaj: Dłuższe konsultacje społeczne obszarów białych NGA

Prezes UKE o rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce

Prezes UKE o rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce

W latach 2011–2015 ilość przesyłanych danych wzrosła o 660 proc. To wymaga stałych inwestycji w Internet szerokopasmowy. Dzięki środkom unijnym i inwestycjom prywatnych inwestorów na koniec 2015 roku w całym kraju było 440 tys. km, co stanowi wzrost o 65 proc. względem 2013 roku. Dalsze inwestycje są konieczne, bo zapotrzebowanie na transmisję danych będzie rosło jeszcze szybciej. – Szerokopasmowy internet to miejsca pracy, oszczędność czasu i innowacyjność – podkreśla Mgdalena Gaj,  prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

czytaj: Prezes UKE o rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce

Relacja i prezentacje z konferencji KFS Inwestycje  recepta na sukces

Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Inwestycje – recepta na sukces”

Ponad 200 przedstawicieli branży telekomunikacyjnej, administracji centralnej, samorządów i organizacji pozarządowych uczestniczyło w konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego „Inwestycje – recepta na sukces”, która odbyła się 16 czerwca w Warszawie.

czytaj: Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Inwestycje – recepta na sukces”

 Pomiary światłowodowe w MSS wykonane

Pomiary światłowodowe w MSS wykonane

Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wykonał kontrolę infrastruktury telekomunikacyjnej Małopolskie Sieci Szerokopasmowej, która wypadła pozytywnie – poinformował Hyperion.

czytaj: Pomiary światłowodowe w MSS wykonane

Transmisja online konferencji Inwestycje  recepta na sukces

Transmisja online konferencji „Inwestycje – recepta na sukces”

Wszyskich tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego „Inwestycje – recepta na sukces” organizowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej organizatorzy zapraszają do śledzenia jej  na żywo w Internecie.

czytaj: Transmisja online konferencji „Inwestycje – recepta na sukces”

przeczytaj_tresc_ponownie