Przejdź do treści

SferaNet chce pozyskać środki z POPC na kolejne inwestycje

Data: 2016-10-25 10:40:00
Leonid Smirnov / Photogenica

ABS Investment, spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się działalnością inwestycyjną oraz doradczą, która ma ponad 10 proc. udziału operatora SferaNet, zapowiada, że ISP z Bielska Białej będzie ubiegał się o dotacje w drugim konkursie 1.1 POPC.

– SferaNet zamierza efektywnie uczestniczyć w dystrybucji środków unijnych w trwającym obecnie rozdaniu, gdzie przewidziano ogromne kwoty na wsparcie w obszarze eliminowania „białych plam” na polskiej mapie internetowej – mówi Sławomir Jarosz, prezes ABS Investment.

ABS Investment posiada łącznie 512 206 szt. akcji SferNet , co stanowi 11,12 proc. udziałów w ogólnej liczbie głosów na WZA oraz tyle samo udziałów w jej kapitale zakładowym. SferaNet jest spółką notowaną na rynku NewConnect i prowadzi działalność na rynku telekomunikacyjnym. Prognozy finansowe tej spółki zakładają osiągnięcie w 2016 r. przychodów netto ze sprzedaży w kwocie 2,7 mln zł zł oraz wypracowanie zysku EBITDA w wysokości 800 tys. zł.

ABS Investment jest zadowolona z inwestycji w SferaNet (w tym roku zwiększyła pakiet akcji ISP do ponad 10 proc.) i liczy na osiągnięcie z niej wysokiej stopy zwrotu.

- Spodziewam się, że w ciągu kolejnych kilku lat biznes SferaNet dynamicznie wrośnie. Moim zdaniem jest kilka przesłanek, które na to wskazują. Po pierwsze, zakończenie z sukcesem projektów inwestycyjnych współfinansowanych z dotacji z UE, które spowodują systematyczny wzrost liczby klientów w segmencie telekomunikacyjnym, co przełoży się również na wzrost przychodów i zysków. Po drugie, zdecydowany wzrost usług dodatkowych nazywanych umownie informatycznymi. Spółka komunikowała ostatnio o kilku takich zdarzeniach - mówi Sławomir Jarosz.

I dodaje, że w ostatnim okresie spółka poprawiła się bardzo mocno obszary zarządcze i organizacyjne, czego efektem są coraz lepsze wyniki finansowe.

Źródło: ABS Investment

Zdjęcie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

dotacje, POPC, isp, SferaNet

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie