Przejdź do treści

Publiczne hotspoty ruszyły w Gdowie

Data: 2016-07-13 02:09:00
Publiczne hotspoty ruszyły w Gdowie

W Gdowie w woj. małopolskim  zostały uruchomione publiczne hotspoty czyli miejsca, w których można bezpłatnie połączyć się bezprzewodowo z internetem przy użyciu własnego urządzenia - laptopa, tabletu czy telefonu.

Aby nawiązać połączenie należy dysponować urządzeniem wyposażonym w prawidłowo działającą bezprzewodową kartę sieciową standardu IEEE 802.11abg lub 802.11n. Aby skorzystać z darmowego wi-fi należy wybrać sieć ZALOGUJ W GDOWIE, zalogować się i zaakceptować jej regulamin. Każdorazowa sesja trwa maksymalnie 45 minut, po jej zakończeniu istnieje możliwość ponownego zalogowania się do sieci po upływie 15 minut.

- Wchodząc od strony mostu na rzece Rabie pierwszy sygnał „złapiemy” już w alejkach spacerowych oraz na palcu zabaw dla dzieci w okolicy boiska sportowego. Darmowa sieć obejmuje swym zasięgiem także całe gdowskie Błonia na Zarabiu wraz z towarzyszącymi im urządzeniami zabawowymi dla najmłodszych oraz Park Przygody i Rozrywki czyli miejsce, na którym jest skatepark oraz ścieżki spacerowe i towarzysząca im mała architektura (ławki, stoliki, miejsca wypoczynku) - mówi wójt Zbigniew Wojas. Sygnał obejmuje również teren, gdzie planowane jest powstanie kolejnej części Park Przygody i Rozrywki ze ściankami wspinaczkowymi i siłownia plenerową - dodaje wójt. 

Zadanie pod nazwą „Zaprojektowanie i wykonanie punktów dostępowych typu Hot-Spot umożliwiających bezprzewodowy dostęp do sieci internetowej na terenie rekreacyjnym” kosztuje 25 830 zł i zostanie sfinansowane z budżetu gminy Gdów. 

Prace obejmują:

- wykonanie szczegółowego planowania radiowego projektowanej sieci Hot-Spot pracującej w dwóch zakresach częstotliwości tj. w paśmie 5GHz i 2,4GHz na całym obszarze terenu rekreacyjnego,

- wykonanie niezbędnego okablowania pod usługę bezprzewodowych punktów dostępowych typu hot-Spot wraz z konfiguracją punktów dostępowych WiFi,

- dostarczenie i montaż niezbędnych urządzeń aktywnych potrzebnych do uruchomienia punktów dostępowych,

- konfiguracja polityk dostępowych na kontrolerze urządzeń oraz integracja systemu z centralnym systemem autoryzacji.

Dostęp do sieci będzie realizowany za pośrednictwem istniejącej sieci szerokopasmowej gminy Gdów, dzięki czemu nie będzie generował dodatkowych kosztów.

Źródło: Urząd Gminy Gdów

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie