Przejdź do treści

Podręcznik budowy sieci FTTH po polsku

Data: 2014-12-17 12:04:00
Podręcznik budowy sieci FTTH po polsku

FTTH Council udostępniła podręcznik budowy sieci FTTH przetłumaczony na język polski.

Podręcznik zawiera  m in. opisy  infrastruktury sieci FTTH i różne zagadnienia związane z budową sieci klasy NGA . Omawia tematy związane z zarządzaniem pasmem, zasady wspólnego korzystania z infrastruktury, okablowania wewnątrz budynków,  wymagania ogólne BHP, zasady łączenia włókien. Zawiera także wykaz norm i słownik oraz wiele innych zagadnień praktycznych dotyczących sieci FTTH

Pierwsze wydanie Kompendium FTTH ukazało się w 2007 r. i od tego czasu było weryfikowane w celu aktualizacji treści i wyjaśnienia coraz bardziej skomplikowanych wyborów, przed jakimi stoją operatorzy. Niniejsze szóste wydanie obejmuje wszystkie aspekty sieci: od centrali po urządzenia u klienta, od sieci pasywnej po urządzenia aktywne.

FTTH Council Europe reprezentuje producentów światłowodów, kabli, urządzeń oraz firmy instalacyjne z całej Europy, a doświadczenie zebrane od ponad 160 członków rady sprawiają, że kompendium zawiera neutralne informacje czerpiące z dobrej praktyki branżowej i praktycznych doświadczeń.

Misją FTTH Council Europe jest wspieranie realizacji światłowodowych sieci dostępowych w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach. Kluczowy element pracy FTTH Council stanowi edukacja, realizowana w szczególności przez nasze publikacje zawierające przykłady dobrej praktyki branżowej, która pozwala przyspieszyć wdrażanie tej doniosłej technologii.

Podręcznik znajduje się w załączonym pliku.

Źródło: UKE, FTTH Council

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

po polsku, tłumaczenie, poradnik, FTTH, FTTH Council, FTTH Handbook

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie