Przejdź do treści

Orange liczy na współpracę z miastami przy inwestycjach FTTH

Data: 2016-09-12 08:06:00
Orange liczy na współpracę z miastami przy inwestycjach FTTH

Orange podkreśla, że swiatłowody, w które inwestuje nie będą domeną tylko dużych aglomeracji. Celem są także średnie i mniejsze miasta.

Operator podpisał m.in.  porozumienia w sprawie takich inwestycji w Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie. Tylko w tych dwóch miastach w latach 2017-2018 ponad połowa gospodarstw domowych podłączonych zostanie do światłowodowego internetu o prędkości nawet 600 Mb/s.

Jak podkreśla Orange z punktu widzenia miasta przyciągnięcie inwestora - który inwestuje miliony złotych i przyczynia się do rozwoju lokalnej społeczności - jest dużym wydarzeniem. Światłowody  wpływają na wzrost gospodarczy miasta, ograniczenie bezrobocia i poprawę komunikacji pomiędzy mieszkańcami a administracją. Nie mówiąc już o zwykłym komforcie korzystania z internetu w domu.

Orange  podpisał do tej pory 9 umów o współpracy i jeden list intencyjny z  władzami miast: Ciechanowa, Grodziska Mazowieckiego, Legionowa, Milanówka, Pabianic, Piaseczna, Wałbrzycha, Żyrardowa, gminą Sulęcin i warszawską dzielnicą Wilanów. 

Operator dodaje, że kolejne porozumienia to  kwestia czasu, bo prowadzi rozmowy z władzami 16 kolejnych miast. Istotą porozumień nie są  zobowiązania finansowe samorządów. Inwestycje realizowane saą tylko i wyłącznie ze środków Orange Polska. Operatorowi zależy jednak na współpracy w promowaniu inwestycji.

Źródło: Orange

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Oragne, FTTH, inwestcyje, współpraca, promocja, Grodzisk Mazowiecki, Źyrardów

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie