Przejdź do treści

Orange i Netia być może będą prowadzić wspólnie inwestycje FTTH

Data: 2016-07-18 10:37:00
Aleh Datskevich / Photogenica

Orange Polska i Netia są bliscy ogłoszenia współpracy przy inwestycjach w sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii FTTH - informuje Rzeczpospolita.

Gazeta przypomina, że Orange i Netia zadeklarowali niedawno, że w sumie na „światłowód do domu" wyłożą około 2,6 mld zł. Przez ostatnich kilka miesięcy prowadzili rozmowy o współpracy i są one bliskie finalizacji, choć zależy ona od tego, czy na plany telekomów przychylnym okiem spojrzy minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dlatego ostateczne decyzje nie zapadły. Współpraca pomogłaby firmom ograniczyć wydatki inwestycyjne i koszty operacyjne budowy sieci FTTH.

W Netii do korzyści dla stron porozumienia zaliczają fakt, że na danym obszarze formalności i negocjacje z właścicielem budynku prowadziłaby jedna strona, co może przyspieszyć rozbudowę sieci.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli w modelu współpracy i wzajemnych rozliczeniach. Ważne będzie też czy ta, nietypowa dla rynku stacjonarnego dostępu do Internetu, współpraca wymagać będzie zgód Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, czy decyzji regulacyjnych Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Źródło: Rzeczpospolita

Zdjęcie: Photogencia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Netia, Orange, inwestycje, FTTH, światłowody

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie