Przejdź do treści

Orange będzie budować sieć FTTH w Legionowie

Data: 2016-07-26 00:31:00
Orange będzie budować sieć FTTH w Legionowie

Prezes Orange Polska - Jean-François Fallacher i prezydent Legionowa - Roman Smogorzewski podpisali porozumienie w sprawie współpracy. W planach mamy podłączenie do światłowodu nawet 11 tysięcy gospodarstw domowych w podwarszawskiej miejscowości w ciągu 3 lat. To połowa wszystkich gospodarstw domowych znajdujących się w gminie.

- Legionowo ma ogromny potencjał społeczny i biznesowy. Chcemy wspólnie stworzyć warunki aby miasto i jego mieszkańcy mogli w pełni korzystać z możliwości jakie daje dostęp do szybkiego internetu. Chcemy budować cyfrowe drogi szybkiego ruchu, prowadzące wprost do domów – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. - Dzięki naszej inwestycji znacząco powiększy się rzesza internautów, którzy bez problemu będą mogli korzystać z coraz bardziej zaawansowanych internetowych multimediów - aplikacji, gier sieciowych i filmów HD. Inwestycje światłowodowe to także bardzo ważny katalizator rozwoju gospodarczego, bo dostęp do sieci umożliwia firmom działanie na szerszym rynku, obniża koszty funkcjonowania, ułatwia kontakt z klientami. Światłowód to rozwiązanie przyszłościowe, jego możliwości są dużo większe niż te, z których obecnie korzystamy – podkreślił.

Współpraca między Orange Polska a Legionowem wychodzi poza aspekty techniczne związane ze światłowodem.  W zbliżającym się roku szkolnym wolontariusze Fundacji Orange przeprowadzą w szkołach na terenie Legionowa cykl zajęć zakresu bezpieczeństwa w internecie dla dzieci. Szkoły będą mogły skorzystać z  programu „Bezpiecznie Tu i Tam”. Dodatkowo przynajmniej dwie szkoły z terenu miasta będą mogły skorzystać z pilotażowej edycji programu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Oznacza to że do szkół trafi niezbędny sprzęt, a nauczycielom zostaną zapewnione szkolenia i wsparcie. 

Źródło: Orange

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

jst, inwestycje, FTTH, Orange, Legionowo

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie