Przejdź do treści

Mapy infrastruktury telekomunikacyjnej udostępnione

Data: 2012-10-15 14:26:00
Mapy infrastruktury telekomunikacyjnej udostępnione

Urząd Komunikacji Elektronicznej i portal Polska Szerokopasmowa udostępniły mapy infrastruktury telekomunikacyjnej. Mapy zostały opracowane na podstawie przeprowadzonej przez UKE inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej.

Opracowane przez UKE i Instytut Łączności narzędzie może być  pomocne przy planowaniu inwestycji w zakresie rozbudowy infrastruktury szerokopasmowego internetu. Pozwala bowiem w jednym miejscu znaleźć informację zarówno o pokryciu infrastrukturą telekomunikacyjną (komercyjną) i publicznymi sieciami telekomunikacyjnymi. Co ważne dane zostały zagregowane w sposób zapewniający zachowanie anonimowości oraz uniemożliwiają identyfikację infrastruktury operatorów, co pozwala na ochronę tajemnicy przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego.

 — Udostępniona mapa pokrycia istniejącą infrastrukturą telekomunikacyjną i publicznymi sieciami telekomunikacyjnymi istotnie ułatwi planowanie inwestycji internetowych operatorem i samorządom. Będzie to także użyteczne narzędzie zarówno dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, jak i dla Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które koordynują prowadzone w Polsce unijne projekty budowy infrastruktury szerokopasmowej. Informacje będą także wykorzystywane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które planuje inwestycje budowy sieci szerokopasmowych w miejscowościach, w których liczba mieszkańców nie przekracza 5 tysięcy osób, a na ten cel przewidziano 59 mln euro - podsumowuje projekt Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

inwentaryzacja sieci, Instytut Łączności, polska szerokopasmowa, UKE, mapy infrastruktury

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Te mapy to bzdura. Przestaje się to kleić z projektami realizowanymi. W Świętokrzyskim część miejscowości białych wg. map UKE posiada 1 - 2 PUNKTY DYSTRYBUCYJNE. W Poznaniu jeden z większych nie tylko Punktów Dystrybucyjnych i jednocześnie szkieletowych znajduje się w okolicach szaletu publicznego na terenie Starego Rynku ... Pojawia się pytanie o sens wkreślenie prostych kresek pomiędzy punktami na mapie - one nic nie mówią ani o relacjach(bo w tym gąszczu są nieczytelne) ani o przebiegach światłowodów. Wstyd że takie coś ujrzało światło dzienne... chyba jako wzorzec kiedyś pokazywano system inwentaryzacji jaki jest w USA ale mamy swój jak zawsze inny :(

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

Chyba ktoś sobie leci w kulki. Od kiedy w powiecie strzyżowskim jest tyle światłowodów? Mapka 2011 pokazuje chyba nawet za dużo a co dopiero 2012.

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

Fajnie, że UKE publikuje taką mapę, ale fajniej by było gdyby ktoś to jeszcze zweryfikował. Ostatnio na podstawie mapy sprawdziłem parę miejscowości w okolicy Warki i na mapie było, iż jest czerwone pole a fizycznie okazało się, że na terenie działa trzech lokalnych operatorów. Sprawdziłem jeszcze miejscowości w okolicach Sokołowa Podlaskiego, i rzeczywiście potencjał jest tylko na tym rejonie łapę na wszystkim trzyma Telefony Podlaskie więc inwestycja w tamtych okolicach staje się mało opłacalna - dzierżawa par Cu w oparciu o cennik wychodzi jakoś kosmicznie.

0, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

przeczytaj_tresc_ponownie