Przejdź do treści

Łódzkie chce zmienić operatora infrastruktury w pilotażu ŁRST

Data: 2012-04-16 17:26:00
Łódzkie chce zmienić operatora infrastruktury w pilotażu ŁRST

Województwo łódzkie ponownie ogłosiło postępowanie na wybór operatora infrastruktury dla wybudowanej sieci pilotażowej w ramach projektu Łódzkiej Regionalnej Sieci Telinformatycznej(ŁRST).

 

Według Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wyłoniony do tego celu w zeszłym roku operator (firma Tele B) nie wywiązuje się z obowiązków. Poprzednia umowa zawarta została na rok i województwo nie będzie jej przedłużać.

 

Budowa  ŁRST rozpczęła się od  projektu pilotażowego, który objął  pięć gmin: Zgierz, Wartkowice, Dalików, Łęczyca oraz Parzęczew. Pilotaż różnił się od docelowej sieci tym, że internet jest tam dostarczany drogą radiową, a nie poprzez łącza światłowodowe. W zeszłym roku do zarządzania tą siecią  wyłoniono operatora infrastruktury, którym została spółka Tele B. Teraz Urząd Marszałkowski szuka firmy, która zastąpi tego operatora. Jego zadania będą obejmować: zarządzanie, konserwację i utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej oraz świadczenie z jej wykorzystaniem usług hurtowych na rzecz przedsiębiorców telekomunikacyjnych działających lub mogących działać na obszarze projektu pilotażowego. W zamian za to może czerpać przychody od operatorów świadczących usługi dostępowe (tzw. „ostatniej mili”). Jednocześnie Operator infrastruktury jest zobowiązany do terminowej zapłaty na rzecz województwa łódzkiego czynszu dzierżawnego.

 

Zainteresowani mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 20 kwietnia. Umowa ma być zawarta na dwa lata z możliwością przedłużenia.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

ŁRST, łódzkie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Prawda jest taka że ten projekt to wielka porażka a sukces był tylko medialny. WiMax Alvariona się nie sprawdza, a całość została bardzo mocno przeinwestowana i źle zaprojektowana. Do puki to nie padnie (a nie może) będzie bardzo, bardzo deficytowe.

1, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

przeczytaj_tresc_ponownie