Przejdź do treści

Łódzka sieć regionalna pomoże w rozwoju telemedycyny

Data: 2012-02-28 12:02:00

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień podpisał umowy z dyrektorami szpitali, w sprawie budowy ponad 400 km sieci informatycznej i telefonii internetowej w placówkach służby zdrowia podlegających samorządowi województwa. 

 


- Dzięki projektowi Regionalnego Systemu Informacji Medycznej wkraczamy w XXI wiek, jeżeli chodzi o informatyzację i telemedycynę w wojewódzkich placówkach służby zdrowia – uważa marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień
Sieć umożliwi elektroniczną wymianę danych między szpitalami. Każdy lekarz, przy swoim stanowisku pracy, będzie miał wgląd do danych pacjenta. Nie będzie problemów z przekazywaniem danych, chociażby w przypadku przewożenia pacjenta z jednego szpitala do drugiego. 

 


Umowy podpisali dyrektorzy placówek podległych Samorządowi Województwa Łódzkiego  z Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Warty, Zgierza, Skierniewic, Pabianic, Bełchatowa i Łodzi. 
Budowa sieci szkieletowej w szpitalach to kolejny etap budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. ŁRST umożliwi dostęp do szerokopasmowego Internetu osobom fizycznym i przedsiębiorcom województwa łódzkiego. Ma to szczególne znaczenie na obszarach tzw. „białych plam”, tj. w miejscach gdzie operatorzy komercyjni z przyczyn ekonomicznych nie są zainteresowani budowaniem infrastruktury dostępowej. Województwo stworzy sieć szkieletową i dystrybucyjną wykorzystując dotacje unijne, wspierając aktywnie inicjatywy samorządów lokalnych w zakresie budowy sieci dostępowych i zapewniając tym sieciom dostęp do globalnej sieci. Całkowity koszt inwestycji to 71 mln zł. 

 


Źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

łódzkie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie