Przejdź do treści

KE zatwierdziła białe plamy wyznaczone do drugiego konkursu 1.1 POPC

Data: 2016-12-22 00:30:00
KE zatwierdziła białe plamy wyznaczone do drugiego konkursu 1.1 POPC

Komisja Europejska potwierdziła sposób wyznaczenia obszarów białych NGA do drugiego konkursu 1.1 POPC - pinformowało Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Zgodnie z unijnymi przepisami z zakresie pomocy publicznej zasadniczym elementem procesu wyznaczania obszarów konkursowych jest przeprowadzenie otwartych konsultacji społecznych.

Ministerstwo Cyfryzacji przeprowadziło konsultacje społeczne obszarów białych NGA w dniach 17 maja – 21 czerwca br., w ramach których zbierano plany inwestycyjne na lata 2016-2019, a także udostępniono do weryfikacji listę obszarów białych NGA. Ponadto, w dniu 16 września br. opublikowano listę obszarów białych NGA, w wyniku czego przedsiębiorcy zaczęli masowo uzupełniać dane przekazywane przez nich w ramach inwentaryzacji infrastruktury i usług lub w ramach konsultacji społecznych. Te zgłoszenia spowodowały opóźnienie w publikacji obszarów konkursowych do 2 naboru w ramach I osi PO PC i spływały nieprzerwanie do dnia 2 grudnia br. kiedy Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało komunikat o zakończeniu rozpatrywania dalszych zgłoszeń z zastrzeżeniami do obszarów konkursowych.

W dniu 9 grudnia br. została opublikowana zaktualizowana lista obszarów konkursowych w drugim naborze dla działania 1.1 PO PC. Część zgłoszeń wymagała dodatkowych wyjaśnień i weryfikacji, w wyniku których dokonano aktualizacji 9 obszarów konkursowych w odniesieniu do 8 832 punktów adresowych. Lista zaktualizowanych obszarów konkursowych znajduje się na stronie CPPC .

Ponieważ zaś  Komisja Europejska potwierdziła, że przeprowadzenie konsultacji pozwala na stworzenie ostatecznej listy obszarów białych NGA, która będzie podstawą do przeprowadzenia konkursu i udzielania pomocy publicznej, Ministerstwo Cyfryzacji podtrzymuje stanowisko opublikowane o zakończeniu przyjmowania dalszych zastrzeżeń do obszarów konkursowych.

Źródło: CPPC

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

białe plamy, konkurs, Komisja Europejska, POPC, CPPC

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie