Przejdź do treści

Infokioski i rejestracja przez Internet w szpitalu w Przysusze

Data: 2012-11-06 09:27:00
Infokioski i rejestracja przez Internet w szpitalu w Przysusze

Już niedługo szpital w Przysusze w woj. mazowieckim zostanie zinformatyzowany. Wprowadzone zmiany umożliwią m.in. umawianie wizyt lekarskich przez Internet oraz sprawniejsze zarządzanie placówką. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 2,1 mln zł unijnego dofinansowania.

Obecnie szpital w Przysusze nie dysponuje nowoczesnym sprzętem komputerowym i systemem informatycznym, które umożliwiłyby sprawne zarządzanie placówką zarówno od strony medycznej jak i administracyjnej. Dokumentację przygotowuje się nadal w formie papierowej, a jej obieg jest utrudniony nie tylko w samym szpitalu, ale też w jednostkach mu podległych. Dlatego też realizacja tej inwestycji przyniesie korzyści zarówno pacjentom jak i pracownikom placówki.

W ramach projektu zakupione zostaną komputery, drukarki, serwery oraz specjalistyczne oprogramowanie.  Wdrożony zostanie również system elektronicznego obiegu dokumentów. Poprawi to wymianę danych pomiędzy jednostkami organizacyjnymi SPZZOZ w Przysusze m.in.: szpitalem, Działem Farmacji Szpitalnej, Przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Poradnią Specjalistyczną i Diagnostyczną, Zakładem Opiekuńczo Leczniczym oraz Wiejskimi Ośrodkami Zdrowia w Glińcu, Sadach i Ruskim Brodzie.

Przebudowana zostanie także strona internetowa szpitala. Umożliwi to pacjentom m.in. internetową rejestrację wizyt czy też dostęp do wyników badań. Oprócz tego, z myślą o pacjentach nie posiadających dostępu do Internetu, pojawią się  dwa Infokioski z bezpłatnym dostępem do sieci. Jeden z nich zainstalowany będzie w przychodni, a drugi – w szpitalu.

Z myślą o bezpieczeństwie w szpitalu zainstalowany zostanie monitoring CCTV. Monitorowane będą wejścia do szpitala i przychodni oraz serwerownia. Wartość całego projektu to ponad 2,5 mln zł.

Źródło: Mazowiecki Urząd Marszalkowski

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

zastosowania, infokioski, telemedycyna, informatyzacja, Mazowsze

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie