Przejdź do treści

Exatel rozbudował swą sieć DWDM

Data: 2016-07-27 12:18:00
Photogenica

Exatel zakończył kolejny etap rozbudowy sieci szkieletowej DWDM na terenie Polski. Nowe systemy DWDM zainstalowano w Białymstoku i Suwałkach.

Systemy zintegrowano z siecią w Warszawie, co umożliwiło uruchomienie łączy 100 Gbit/s ze „ściany wschodniej” aż do Frankfurtu - bez konieczności regeneracji sygnału. Testy transmisji lambdy 100 Gbit/s na dystansie 2100 km z Suwałk do Frankfurtu zakończyły się sukcesem. Jest to prawdopodobnie najdłuższy dystans, na jakim polscy operatorzy uruchomili i przetestowali łącze 100 Gbit/s w tej technologii w swoich sieciach.

 - Rozbudowa optycznej infrastruktury transportowej to jeden z kluczowych elementów rozwoju naszej firmy. Dzięki tej inwestycji mamy możliwość efektywnego konkurowania na rynku operatorskim, oferując usługi najwyższej jakości, bezpieczne, wydajne ale i za rozsądną cenę – mówi Rafał Magryś, wiceprezes zarządu w Exatelu.

Inwestycja Exatel znacząco zwiększyła możliwości świadczenia usług zarówno dla rynku krajowego, jak i międzynarodowej transmisji danych na Zachód Europy. Wśród potencjalnych klientów znajdują się firmy z Rosji, Białorusi, Litwy czy nawet z Dalekiego Wschodu. Poprawie ulegną parametry jakościowe wielu usług świadczonych przez spółkę.

Źródło: Exatel 

Zdjęcie: Photogencia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Exatel, DWDM, sieci, 100 Gbit/s, transmisja danych

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie