Przejdź do treści

Artykuły

Warmińsko-mazurska sieć wybudowana, ale co dalej?

Warmińsko-mazurska sieć wybudowana, ale co dalej?

2295 km szkieletowo-dystrybucyjnej sieci światłowodowej, 216 węzłów dystrybucyjnych. 10 węzłów szkieletowych, oraz dwa  Centra Zarządzania Siecią (główne i zapasowe) – to infrastruktura, która powstała w ramach budowy sieci regionalnej w województwie warmińsko-mazurskim realizowanej w ramach projektu SSPW. Przepustowość sieci w szkielecie wynosi 100 GB/s.

czytaj: Warmińsko-mazurska sieć wybudowana, ale co dalej?

Werbkowice światłowodami stoją

Werbkowice światłowodami stoją

Jeszcze cztery lata temu, według danych UKE, stopień nasycenia usługami szerokopasmowymi w Werbkowicach w woj. lubelskim wynosił 1,43 proc. Dziś większość mieszkańców leżącej kilkanaście kilometrów od Hrubieszowa miejscowości ma możliwość korzystania z szybkiego internetu w technologii FTTH. 

czytaj: Werbkowice światłowodami stoją

Budowa lubelskiej sieci regionalnej zakończona

Budowa lubelskiej sieci regionalnej zakończona

Największy w Polsce Wschodniej projekt budowy sieci regionalnej, realizowany przez województwo lubelskie, finiszował  jako pierwszy. 31 sierpnia formalnie zakończyły się prace budowlane. W przyszłym tygodniu województwo zakończy odbiór części aktywnej.

czytaj: Budowa lubelskiej sieci regionalnej zakończona

Orange skraca pętlę w Hrubieszowie

Orange skraca pętlę w Hrubieszowie

W ramach wartego blisko 2,3 mln zł projektu „Szerokopasmowy Hrubieszów” Orange wybudował infrastrukturę FTTC, która swym zasięgiem objęła blisko 20 proc. gospodarstw domowych miasta.

czytaj: Orange skraca pętlę w Hrubieszowie

Vikom buduje światłowody wokół Biłgoraja

Vikom buduje światłowody wokół Biłgoraja

Ponad 500 gospodarstw domowych z trzech gmin wokół Biłgoraja będzie mogło korzystać z łączy FTTH, dzięki projektowi realizowanemu przez lokalnego operatora w ramach PO RPW.

czytaj: Vikom buduje światłowody wokół Biłgoraja

Kirill Makarov / Photogenica

Operatorzy z Newconnect kończą unijne projekty

Trzej operatorzy telekomunikacyjni, których akcje są notowane na warszawskim rynku alternatywnym Newconnect realizują w sumie osiem projektów budowy sieci dostępowych, współfinansowanych ze środków unijnych. Na razie nie sygnalizują, że któryś z tych projektów jest zagrożony.

czytaj: Operatorzy z Newconnect kończą unijne projekty

NIK przyglądał się sieciom dostępowym

NIK przyglądał się sieciom dostępowym

Pięć z szesnastu projektów budowy lokalnych sieci dostępowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które analizowała Najwyższa Izba Kontroli, jest zdaniem inspektorów NIK zagrożonych.

czytaj: NIK przyglądał się sieciom dostępowym

Anastasy Yarmolovich / Photogenica

Sieć FTTH Orange dotrze do co trzeciego mieszkańca Wrocławia

Orange rozbudowuje swoją sieć światłowodową we Wrocławiu. Operator poinformował, że jeszcze w tym roku z technologii FTTH będzie mogło korzystać 84 tys. gospodarstw domowych.

czytaj: Sieć FTTH Orange dotrze do co trzeciego mieszkańca Wrocławia

Bez unijnej dotacji nie byłoby szybkiego internetu w gminie Lutowiska

Bez unijnej dotacji nie byłoby szybkiego internetu w gminie Lutowiska

Szerokopasmowe Lutowiska to jeden z dziewięciu  projektów, jakie Orange Polska  realizujecie przy wsparciu środków unijnych uzyskanych z PARP w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.  I jest to jedyny projekt, jaki operator w ramach tego działania podjął w województwie podkarpackim, ale za to na wyjątkowo trudnym obszarze bieszczadzkim.

czytaj: Bez unijnej dotacji nie byłoby szybkiego internetu w gminie Lutowiska

Poradnik jak budować sieci z wykorzystaniem pasa drogowego

Poradnik jak budować sieci z wykorzystaniem pasa drogowego

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opracowało i opublikowało w ramach Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu poradnik dla zarządców dróg „Budowa infrastruktury telekomunikacyjnej w pasie drogowym.

czytaj: Poradnik jak budować sieci z wykorzystaniem pasa drogowego

przeczytaj_tresc_ponownie