Przejdź do treści

Artykuły

KIKE: 4,3 mln osób w zasięgu sieci dzięki 8.4 POIG

KIKE: 4,3 mln osób w zasięgu sieci dzięki 8.4 POIG

W zasięgu sieci budowanych w ramach dzialania z 8.4 POIG w skali całej Polski znajdzie się 4,3 mln osób. Z tej liczby: 2,85 mln osób, a zatem 2/3 ogółu zamieszkuje regiony o niskim wskaźniku urbanizacji, a 1,43 mln osób, a zatem 1/3 ogółu - regiony o wysokim wskaźniku urbanizacji - podliczyła w swym raporcie Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej.

czytaj: KIKE: 4,3 mln osób w zasięgu sieci dzięki 8.4 POIG

KBTO przejmuje zarządzenie siecią regionalną na Mazowszu

KBTO przejmuje zarządzenie siecią regionalną na Mazowszu

Dwa lata trwała budowa sieci regionalnej w województwie mazowieckim. Powstała w ramach projektu Internet dla Mazowsza sieć szkieletowo-dystrybucyjna o długości 3640 km z 308 węzłami dystrybucyjnymi i 42 węzłami szkieletowymi to największa tego typu inwestycja w Polsce o  wartości 493 mln zł. Władze regionu podkreślają, że dzięki temu z sieci korzystać będzie mogło 1,2 mln osób do tej pory pozbawionych tej możliwości. 

czytaj: KBTO przejmuje zarządzenie siecią regionalną na Mazowszu

Comp-Serwis  buduje sieci FTTH między Krosnem a Rymanowem

Comp-Serwis buduje sieci FTTH między Krosnem a Rymanowem

Efektem trzech projektów 8.4 POIG realizowanych przez firmę Comp-Serwis z Krosna jest  powstanie blisko 84 km sieci światłowodowej na Podkarpaciu.

czytaj: Comp-Serwis buduje sieci FTTH między Krosnem a Rymanowem

Zachodniopomorskie liczy na operatorów

Zachodniopomorskie liczy na operatorów

Województwo zachodniopomorskie zaspało z budową sieci szerokopasmowej i jako jedno z nielicznych w kraju ma ją tylko szczątkowo. Obecnie władze nie chcą już brać na siebie obowiązku budowy brakujących fragmentów sieci. Liczą na prywatnych inwestorów.

czytaj: Zachodniopomorskie liczy na operatorów

Szerokopasmowe priorytety Anny Streżyńskiej

Szerokopasmowe priorytety Anny Streżyńskiej

Szybka nowelizacja tzw. megaustawy telekomunikacyjnej w kierunku  ułatwienia realizacji inwestycji szerokopasmowych, poszukiwanie dodatkowych  źródeł finansowania budowy sieci  i zmiany w pierwszej osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – to priorytety Anny Streżyńskiej, nowej minister cyfryzacji.

czytaj: Szerokopasmowe priorytety Anny Streżyńskiej

Światłowodowe projekty i plany operatora z Jasła

Światłowodowe projekty i plany operatora z Jasła

W naszym biznesplanie trzymamy się zasady, że inwestycja w światłowód powinna po pięciu latach przynosić zysk – mówi Aleksander Stojek, prezes i główny udziałowiec notowanej na NewConnect spółki Telgam z Jasła. Na trzy projekty operator pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych.

czytaj: Światłowodowe projekty i plany operatora z Jasła

Gigarozwój lokalnego operatora z Grajewa

Gigarozwój lokalnego operatora z Grajewa

W 2007 roku Paweł Jastrzębski, dzięki dotacji w wysokości 15 tys. zł z Urzędu Pracy dla osób bezrobotnych, uruchomił w Grajewie w woj. podlaskim firmę internetową Giganet, która zaczęła świadczyć usługi w technologii radiowej. Dziś operator ma już kilka tysięcy klientów, a szybki rozwój,  oprócz włożonej  przez właściciela pracy, umożliwiły mu unijne dotacje pozyskane z 8.4 POIG i 2.1 PO RPW.

czytaj: Gigarozwój lokalnego operatora z Grajewa

Relacja i prezentacje z konferencji KFS Nowe otwarcie

Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Nowe otwarcie”

Ponad 200 osób reprezentujących branżę telekomunikacyjną, administrację centralną, samorządy i organizacje pozarządowe uczestniczyło w Konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego „Nowe otwarcie”, która odbyła się 4 listopada 2015 roku w Warszawie.

czytaj: Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Nowe otwarcie”

8.3 POIG na Lubelszczyźnie pod batutą marszałkowską

8.3 POIG na Lubelszczyźnie pod batutą marszałkowską

Ponad 6 tys. gospodarstwa domowych w województwie lubelskim zostało objętych projektem walki z wykluczeniem cyfrowym w ramach 8.3 POIG,  zainicjowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w partnerstwie z gminami i powiatami. Było on realizowany w trzech edycjach i objął 81 gmin na Lubelszczyźnie, a jego wartość sięgnęła  sumie ponad 41 mln zł. To jedno z największych przedsięwzięć walki z wykluczeniem cyfrowym w Polsce, zrealizowane w poprzedniej unijnej perspektywie finansowej.

czytaj: 8.3 POIG na Lubelszczyźnie pod batutą marszałkowską

Światłowód w Nielbarku dzięki PROW i determinacji wójta

Światłowód w Nielbarku dzięki PROW i determinacji wójta

Kurzętnik to jedyna gmina w województwie warmińsko-mazurskim, która pozyskała środki  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na dofinansowanie budowy sieci szerokopasmowej.  Inwestycję tę zaś zawdzięcza w dużej mierze determinacji wójta Wojciecha Dereszowskiego.

czytaj: Światłowód w Nielbarku dzięki PROW i determinacji wójta

przeczytaj_tresc_ponownie