Przejdź do treści

Artykuły

 Aleh Datskevich / Photogenica

Inwestycje światłowodowe zmienią rynek telekomunikacyjny w Polsce

Front inwestycji światłowodowych w Polsce ruszył pełną parą. To zaś wcześniej czy później zaostrzy konkurencję i być może spowoduje konsolidację na rynku – uważają rynkowi analitycy.

czytaj: Inwestycje światłowodowe zmienią rynek telekomunikacyjny w Polsce

wu kailiang  Photogenica

Gigabitowy internet w Luksemburgu

W 2020 r. wszystkie gospodarstwa domowa w Luksemburgu mają być w zasięgu stacjonarnych łączy internetowych o przepływności nie mniejszej niż 1 Gb/s. Dziś ten plan zrealizowany jest w połowie.

czytaj: Gigabitowy internet w Luksemburgu

Drugi konkurs 1.1 POPC ma pomóc w rewolucji internetowo-cyfrowej w szkołach

Drugi konkurs 1.1 POPC ma pomóc w rewolucji internetowo-cyfrowej w szkołach

Ministerstwa cyfryzacji i edukacji chcą w ciągu najbliższych dwóch wyposażyć wszystkie szkoły w Polsce w dostęp do szerokopasmowego internetu o przepływności co najmniej 100 Mb/s. Wykorzystany zostanie do tego drugi  konkurs w ramach  działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na dofinansowanie budowy sieci.

czytaj: Drugi konkurs 1.1 POPC ma pomóc w rewolucji internetowo-cyfrowej w szkołach

Relacja i prezentacje z konferencji KFS Inwestycje  recepta na sukces

Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Inwestycje – recepta na sukces”

Ponad 200 przedstawicieli branży telekomunikacyjnej, administracji centralnej, samorządów i organizacji pozarządowych uczestniczyło w konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego „Inwestycje – recepta na sukces”, która odbyła się 16 czerwca w Warszawie.

czytaj: Relacja i prezentacje z konferencji KFS „Inwestycje – recepta na sukces”

Resort cyfryzacji podsumowuje RSS-y i podlicza koszy ich działalności

Resort cyfryzacji podsumowuje RSS-y i podlicza koszy ich działalności

W ramach perspektywy 2007-2013 w Polsce powstało prawie 30 tys. km sieci szkieletowo-dystrybucyjnych: wybudowano ponad 23 tys. km sieci, a prawie 6 tys. km sieci zrealizowano z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury. Powstało 2 927 węzłów (w tym 286 szkieletowych i 2 641 dystrybucyjnych) - podlicza Ministerstwo Cyfryzacji w raporcie zamknięcia z ich budowy. Omawia w nim złożoność tych projektów oraz wyzwania, jakie stoją przed operatorami infrastruktury.

 

czytaj: Resort cyfryzacji podsumowuje RSS-y i podlicza koszy ich działalności

Trudne rozliczenia warmińsko-mazurskiej sieci

Trudne rozliczenia warmińsko-mazurskiej sieci

1 czerwca  podwykonawcy warmińsko- mazurskiej sieci regionalnej wybudowanej w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej planują kolejną, piątą już pikietę przez Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie. Weźmie w niej udział około 100-200 osób z 16 firm. Oczekują oni na uregulowanie przeterminowanych faktur na kwotę 13,5 mln zł.

czytaj: Trudne rozliczenia warmińsko-mazurskiej sieci

POPC pomoże wyposażyć szkoły w szybkie łącza

POPC pomoże wyposażyć szkoły w szybkie łącza

Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad zmianami w  Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa. Jednym z priorytetów resortu będzie podłączenie do bardzo szybkiego internetu 32 tys. szkół w około 20 tys. lokalizacji. Zadnie to zostanie uwzględnione przy ustalaniu zasad w drugim konkursie POPC na budowę sieci – zapowiada minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

czytaj: POPC pomoże wyposażyć szkoły w szybkie łącza

Śląska Regionalna Sieć Szkieletowa gotowa do świadczenia usług

Śląska Regionalna Sieć Szkieletowa gotowa do świadczenia usług

Regionalna sieć w województwie śląskim startuje z usługami w tym miesiącu. Budowa sieci została zakończona w grudniu 2015 r., a całość sieci przekazana operatorowi infrastruktury w końcu lutego 2016 r.

czytaj: Śląska Regionalna Sieć Szkieletowa gotowa do świadczenia usług

Netia ma wielki plan modernizacji sieci

Netia ma wielki plan modernizacji sieci

Za kilka lat Netia będzie mieć najnowocześniejszą infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce – zapowiada zarząd spółki. I przekonuje, że operator nie boi się ani konkurencji Orange, ani kablówek.

czytaj: Netia ma wielki plan modernizacji sieci

Sieci regionalne trzeba zapełnić ruchem

Sieci regionalne trzeba zapełnić ruchem

Na realizację projektów budowy internetu szerokopasmowego w Polsce w ramach perspektywy unijne 2007-2014 przeznaczono w sumie ponad 4,5 mln zł. Gros z tych środków skierowano na realizację regionalnych sieci szerokopasmowych.  Inwestycje te napotykały na wiele problemów, ale ostatecznie zadanie udało się wykonać w terminie – podkreślała na konferencji „Szerokopasmowa Polska 2020” Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. Teraz jednak przed operatami RSS niełatwe zadanie – przyciągnięcie klientów i zapełnienie sieci ruchem.

czytaj: Sieci regionalne trzeba zapełnić ruchem

przeczytaj_tresc_ponownie