Przejdź do treści

Aktualności

tebnad / Photogenica

Ministerstwo Energii chce modernizować systemy łączności

Ministerstwo Energii zaprasza operatorów telekomunikacyjnych, dostawców rozwiązań teleinformatycznych, jednostki zajmujące się badaniami i rozwojem do przedstawienia swoich propozycji  w zakresie modernizacji obecnie funkcjonujących systemów łączności w energetyce. Spotkanie poświęcone temu tematowi odbędzie się 31 sierpnia 2016 r. w ME.

czytaj: Ministerstwo Energii chce modernizować systemy łączności

Poznań kontynuuje projekt walki z wyluczeniem cyfrowym

Poznań kontynuuje projekt walki z wyluczeniem cyfrowym

Urząd Miasta w Poznaniu prowadzi nabór do projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu". Wszyscy chętni, którzy spełniają warunki określone w regulaminie, mogą składać wypełnione formularze zgłoszeniowe do 30 września.

czytaj: Poznań kontynuuje projekt walki z wyluczeniem cyfrowym

altomedia Photogenica

1,5 tys. stacji Playa w paśmie 800 i 2600 MHz

Play konsekwentnie uruchamia nowe stacje LTE działające na czterech częstotliwościach: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Z początkiem sierpnia 2016 r. już ponad 1500 stacji obsługiwało pasma pozyskane w ramach ostatniego postępowania aukcyjnego – 800 i 2600 MHz.

czytaj: 1,5 tys. stacji Playa w paśmie 800 i 2600 MHz

NASK operatorem sieci internetu w szkołach?

NASK operatorem sieci internetu w szkołach?

NASK zaprasza do udziału w dialogu technicznym poprzedzającym wszczęcie postępowania konkursowego na: projekt pod nazwą „Stworzenie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)”.

czytaj: NASK operatorem sieci internetu w szkołach?

Jak budować sieci ostatniej mili na Podlasiu?

Jak budować sieci ostatniej mili na Podlasiu?

Jak zintensyfikować inwestycje w sieci ostatniej mili na Podlasiu rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. W spotkaniu z samorządowcami z regionu uczestniczyła Anna Naszkiewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego, Agnieszka Aleksiejczuk, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, jej zastępca Grzegorz Stelmaszek i przedstawiciele operatorów komercyjnych, którzy mogliby zainwestować w Podlaskiem w takie sieci dostępowe.

czytaj: Jak budować sieci ostatniej mili na Podlasiu?

UKE o regionalnych sieciach szerokopasmowych

UKE o regionalnych sieciach szerokopasmowych

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił raport podsumowujący aktualny stan projektów Regionalnych Sieci Szerokopasmowych (RSS).

czytaj: UKE o regionalnych sieciach szerokopasmowych

CPPC: Jak się przygotować do podpisania umowy na projekty z 1.1 POPC

CPPC: Jak się przygotować do podpisania umowy na projekty z 1.1 POPC

W związku z rozpoczęciem procesu podpisywania umów o dofinansowanie w ramach Działania 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020,  Centrum Projektów Polska Cyfrowa przygotowała prezentację dotyczącą przygotowania dokumentów do umowy o dofinansowanie oraz instrukcją w zakresie przygotowania Harmonogramu rzeczowo-finansowego.

czytaj: CPPC: Jak się przygotować do podpisania umowy na projekty z 1.1 POPC

Orange będzie mógł korzystać z infrastruktury FTTH Netii

Orange będzie mógł korzystać z infrastruktury FTTH Netii

Orange Polska uzgodnił z Telefonią Dialog - spółką 100 proc. zależną od Netii - warunki umowy na komercyjny dostęp do infrastruktury sieciowej FTTH posiadanej przez Telefonię Dialog.

czytaj: Orange będzie mógł korzystać z infrastruktury FTTH Netii

Photogenica

Exatel rozbudował swą sieć DWDM

Exatel zakończył kolejny etap rozbudowy sieci szkieletowej DWDM na terenie Polski. Nowe systemy DWDM zainstalowano w Białymstoku i Suwałkach.

czytaj: Exatel rozbudował swą sieć DWDM

Orange będzie budować sieć FTTH w Legionowie

Orange będzie budować sieć FTTH w Legionowie

Prezes Orange Polska - Jean-François Fallacher i prezydent Legionowa - Roman Smogorzewski podpisali porozumienie w sprawie współpracy. W planach mamy podłączenie do światłowodu nawet 11 tysięcy gospodarstw domowych w podwarszawskiej miejscowości w ciągu 3 lat. To połowa wszystkich gospodarstw domowych znajdujących się w gminie.

czytaj: Orange będzie budować sieć FTTH w Legionowie

przeczytaj_tresc_ponownie