Przejdź do treści

Netia czyni przygotowania do startu w konkursie 1.1 POPC

Data: 2016-12-22 01:22:00
Netia czyni przygotowania do startu w konkursie 1.1 POPC

Netia przygotowuje się do konkursu 1.1 POPC. Operator analizuje dokumentację i buduje model finansowy - powiedział w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Tomasz Szopa, prezes Netii.

Mam nadzieję, że wytyczne techniczne konkursu już się nie zmienią i inwestycja w jedyną perspektywiczną technologię, czyli światłowody, będzie stawiana na pierwszym miejscu - stwierdził Tomasz Szopa.

Jego zdaniem pierwszy konkurs z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa dotyczył tzw. leśniczówek, czyli najtrudniejszych obszarów, gdzie inwestycje rzeczywiście są nieopłacalne. Uważa, że teraz chętni do budowy światłowodów przy wsparciu środków unijnych powinni się znaleźć dla 80–90 proc. obszarów objętych konkursem. Tam będzie dostęp do internetu z szybkością 100 Mb/s i więcej.

- Z całym szacunkiem dla tych, którzy promują LTE, ale to nie jest społeczeństwo XXI w. Sam mieszkam w wiosce, gdzie dziś jest tylko miedziana infrastruktura Orange i mógłbym od nich dostać 8 Mb/s, ale zrezygnowałem i płacę trzy razy więcej za dostęp u lokalnego operatora, bo daje mi 50 Mb/s. Większości moich sąsiadów nie stać na taką usługę. Interent radiowy ma ograniczoną wydajność, jest zawodny, nie da się porównać do światłowodu, nawet jeśli zostanie doinwestowany - powiedział gazecie Tomasz Szopa.

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Netia, POPC, światłowody, konkurs, Tomasz Szopa

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie