Przejdź do treści

Drugi konkurs 1.1 POPC wydłużony do 3 lutego

Data: 2016-12-12 03:28:00
Drugi konkurs 1.1 POPC wydłużony do 3 lutego

Centrum Projektów Polska Cyfrowa podjęło decyzję o przedłużeniu do dnia 3 lutego 2017 r. terminu zakończenia naboru wniosków konkursowych. Pierwotnie miał się on skończyć 9 stycznia 2017 r. 

Jak tłumaczy CPPC po opublikowaniu dnia 16 września 2016r. listy obszarów białych NGA – sporządzonej na podstawie wyników inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej za 2015r. oraz wyników konsultacji planów inwestycyjnych przedsiębiorców telekomunikacyjnych przeprowadzonej przez Ministra Cyfryzacji na przełomie kwietnia i maja 2016r. – niektórzy przedsiębiorcy telekomunikacyjni zgłosili zastrzeżenia do punktów adresowych ujętych na liście białych obszarów. Zgłoszenie tych zastrzeżeń spowodowało konieczność ich weryfikacji przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, jak również przesunięcie publikacji obszarów konkursowych o 2 tygodnie w stosunku do terminu ogłoszenia konkursu (30 września).

Pomimo uwzględnienia zgłoszeń dotyczących ponad 80 tys. punktów adresowych, które zostały usunięte z list obszarów konkursowych, po ich publikacji MC, UKE i CPPC nadal otrzymywały zgłoszenia przedsiębiorców, których suma na dzień 2 grudnia opiewała na około 34 tys. punktów adresowych. Dnia 2 grudnia 2016r. na stronach MC i CPPC opublikowany został komunikat o zakończeniu przyjmowania kolejnych zgłoszeń celem zamknięcia procesu weryfikacji otrzymanych zgłoszeń i dokonania aktualizacji obszarów.

Efektem opisanych powyżej prac jest publikacja  zmodyfikowanej listy obszarów konkursowych (https://cppc.gov.pl/programy/popc-2/po-polska-cyfrowa-1-1/nabor-wnioskow-popc-1-1-drugi-konkurs/).

Z uwagi na aktualizację dokumentacji konkursowej Centrum Projektów Polska Cyfrowa podjęło decyzję o przedłużeniu do dnia 3 lutego 2017 r. terminu zakończenia naboru wniosków konkursowych.

Jednocześnie CPP poinformowao, iż dostosowanie dokumentacji konkursowej, w tym Załącznika nr 4, do dokonanych  zmian nastąpi na początku tego  tygodnia.

Źródło: CPPC

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

POPC, konkurs, CPPC, dotacje, prolongata

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie